В 2019 році на озброєння Военно-морських сил України надійде ще один малий броньований артилерійський катер і два десантних катера "Кентавр". Про це повідомив заступник начальника головного управління оборонного планування Генштабу Збройних сил України В'ячеслав Дем'яненко.

"До складу ВМС прийняті шість малих броньованих артилерійських катерів, в поточному році заплановано прийняття ще одного такого катера і двох десантних катерів "Кентавр". Триває розробка технічного проекту ракетного катера типу "Лань", оснащеного ракетним комплексом "Нептун", - повідомив він.

Дем'яненко зазначив, що американці в рамках міжнародної допомоги передали Україні два патрульних катери типу Island і "тривають заходи щодо формування комплекту військ ВМС на постійній основі для виконання завдань на узбережжя та в акваторії Азовського моря".

Також представник Генштабу розповів про реформи в армії. Він заявив, що на даний момент сформовано Морське командування, Командування морської піхоти і змінюється організаційна структура бойових частин і частин забезпечення.

Управління бригад надводних кораблів переформовані в дивізіони надводних кораблів, а дивізіони кораблів охорони і забезпечення – в дивізіони кораблів охорони рейду. Крім того, за словами спікера, сформований дивізіон і ланка суден забезпечення, які будуть виконувати виключно завдання по забезпеченню функціонування корабельного складу.

Щодо поставок озброєнь та військової техніки у війська, Дем'яненко повідомив, що на сьогоднішній день прийнято 16 зразків і допущено до експлуатації 32 зразка озброєння і військової техніки, військам передано восьми тисяч одиниць нового або модернізованого озброєння і близько 500 тисяч одиниць боєприпасів.

"В якості технічної допомоги від США у війська поставлено п'ять радіолокаційних станцій контрбатарейної боротьби, 2 500 приладів нічного бачення", – додав він.

Такі відомо, що українські підприємства освоюють виробництво 152-мм боєприпасів, 60-120 мм хв, 30-мм зарядів для автоматичних знарядь і 30-40 мм зарядів для гранатометів.

Нагадаємо, в Україні створять новий флот. Україна готується відображати ймовірну російську агресію.

Як повідомляв Знай. ua, українські "Кентаври" нарешті прибули до Одеси. "Кентавр" був розроблений і побудований Україною.

Знай. ua писав, що українська вбивця танків не залишить ворогові шансів. У САУ "Богдана" з'явилася можливість застосувати нові тактичні прийоми.