Для українців стане складніше отримати безвізовий режим до країн Європи, процедури тепер потребує більше зусиль та часу, ніж раніше.

Про це стало відомо із заяви Ради Євросоюзу, яку було оприлюднено днями на офіційному сайті.

У повідомленні уточнюють - щоб зробити безвізовий в'їзд до країн Євросоюзу, громадянам України тепер знадобиться спецдозвіл.

Безвізовий режим став ускладнюватися, як і слід було очікувати, на нього накладаються нові адміністративні обмеження. Окрім того українців інформують, що для отримання спецдозволу доведеться заплатити 7 євро.

Популярні новини зараз

Як виглядали Лобода, Лорак, Гросу, Ротару, Білик до і після пластики: хто змінився більше за всіх?

Вбивство жінок під Києвом виявилося інсценуванням силовиків: шалені подробиці, українці шоковані

На пенсію у 50: кому пощастить вийти на заслужений відпочинок раніше та скільки заплатять

У мережі з'явилися фото колишнього Насті Каменських: з дуже багатої родини і молодший за Потапа

Показати ще

Якщо дозвіл буде отримано, українцям усе одно доведеться проходити попередню перевірку в тому випадку, якщо вони збираються в'їхати в шенгенську зону за умовами безвіза. Для оформлення спецдозволу українці повинні заздалегідь заповнити заяву-анкету через інтернет. Надана інформація буде проходити автоматично перевірку по базах даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити, чи існують підстави для відмови.

Надана інформація буде ретельно перевірятися представниками компетентних органів Євросоюзу, і при підозрі в недостовірності дані будуть перевірені ще раз. На обробку цієї інформації буде йти не більше 96 годин. Джерело також додає, що спецдозвіл буде діяти або 3 роки, або до закінчення терміну дії закордонного паспорта. Втім, наявність дозволу не означає автоматичне право на в'їзд в країни Євросоюзу, тому остаточне рішення прийматимуть прикордонні служби.

Нагадаємо,  громадяни України зможуть перебувати на території Уругваю без візи протягом 90 днів.

Уругвай
Уругвай

Для безвізових поїздок потрібен діючий закордонний паспорт або посвідчення моряка або посвідчення для повернення в Україну (якщо паспорт загублений).

Як повідомляв раніше Знай.ua,  Україні і Грузії вдалося досягти домовленості про взаємне скасування візових вимог.

Цю інформацію повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ, передає "Политека".

Також Знай.ua писав про те, що українців продовжує приваблювати Польща не тільки для тимчасових заробітків, але і для еміграції на ПМЖ.