Марді Гра — «Жирний вівторок»

Свято називають Жирним вівторком, тому що це дослівний переклад з французької. Це свято відзначають багато країн світу обов'язково у вівторок перед Попільною середою і початком Великого посту перед Великоднем (католицьким). Це свято галасливе і веселе, воно чимось схоже на Масницю. Під час нього проходять народні гуляння, карнавали, масові і дуже пишні святкування. Але свято, як у казці про Попелюшку, повинно закінчитися до півночі, поки не настала середа. В кінці свята дзвонять дзвони головної церкви в місті, цей же дзвін нагадує людям про початок посту. Далі починається час для покаяння та утримання.

Міжнародний день млинця

Цей день завжди відзначається в той же вівторок, в який відзначають і Жирний вівторок. Дата різна ще й тому що цей день залежить від дати Великодня. Але особливо цей день популярний в США і Англії. В Америці вперше його відсвяткували в 1950 році в Канзасі. У місті Олні, Англія, його проводять вже більше 500 років. А все почалося тоді, коли в один день Великого посту, одна жінка таємно смажила млинці. Продзвонив дзвін і господиня, перелякавшись, відразу побігла в церкву. Вона так поспішала, що прибігла прямо зі сковорідкою у руках і млинцем на ній. Ця історія трапилася в 1445 році.

Городяни навіть влаштовують забіг з млинцями. Жінки повинні бути в сукнях і фартухах і пробігти потрібну дистанцію. Але не просто так, а при цьому ще й підкидати млинець на сковороді.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Православні свята:

  • 3-я приуготовительная седмиця Великого Посту. Сирна седмиця — суцільна. Виключається м'ясна їжа.
  • Преподобного Льва, єпископа Катанского.
  • Преподобномучеників Валаамских: Тіта, Тихона, Геласія, Сергія, Варлаама, Сави, Конона, Сільвестра, Кіпріяна, Пімена, Івана, Самона, Іони, Давида, Корнилія, Ніфонта, Афанасія, Серапіона, Варлаама, Афанасія, Антонія, Луки, Леонтія, Фоми, Діонісія, Пилипа, Ігнатія, Василя, Пахомія, Феофіла, Івана, Федора.
  • Масляна.

День Катиша

Це день пам'яті Лева Катанського. Він був християнським єпископом і святителем, який жив на Сицилії в 8 столітті. Але на Русі день назвали Катишем. А все тому, що сьогодні останній раз можна було проїхатися з гірки. При цьому вважалося, що той, хто далі проїде, той продовжить своє щастя. А ще сьогодні пекли колобки-катиші, які смажили на коров'ячому маслі. Їх ще іноді називали кочурками.

Іменини в цей день

Антон, Афанасій, Варлаам, Василь, Давид, Денис, Іван, Ігнатій, Корнилій, Лев, Леонтій, Лука, Микола, Пахом, Сава, Самсон, Сергій, Тихон, Федір, Пилип, Хома, Ярослав

Знай.ua повідомляв про погоду на травневі свята. Відомий астролог розкрив українцям всі карти. Прогноз погоди від астролога на весну.

Знай.ua повідомляв, коли і куди переводити стрілки годинника в березні, а також як підготувати організм до нового графіку. Щоб уникнути небажаних наслідків для організму, за тиждень до переведення годинників необхідно змінити рівень фізичного навантаження і ввести корективи в раціон харчування.

Як повідомляв портал Знай.ua синоптики розповіли, що в нашій країні протягом усього березня очікуються "температурні гойдалки" і боротьба між зимовою та весняною погодою.

Народні прикмети на 5 березня - День єпископа Льва Катаканського та день "Катиша"