Відтепер після закінчення школи учні не отримуватимуть атестат. Замість цього документу школярам видаватимуть свідоцтва, причім у різних класах.
Відповідну постанову про зміни в системі середньої освіти було прийнято під час засідання уряду у середу, 6 березня 2019 року. Про це повідомляє Рoliteka.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТепер протягом навчання у середній школі українські учні отримуватимуть кілька різних свідоцтв: після 4-го класу - свідоцтво про отримання початкової освіти; після 9-го - свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-м (12) класі - свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.
Варто зазначити, для того, щоб всі ці документи були доступні і для дітей з різними порушеннями зору, свідоцтва почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.
"Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але у всіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи повинні бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами в школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з'явиться", - зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Нагадаємо, отримати диплом магістра в Україні стане значно дорожче. З 2020 року Міністерство освіти і науки планує ввести індикативну шкалу собівартості навчання - мінімальну вартість, нижче якої не можна буде встановлювати оплату за отримання вищої освіти.
Як повідомляв портал Знай.ua встановлено перелік предметів для державної підсумкової атестації школярів.
Також Знай.ua писав, в Україні набули чинності нові умови прийому у вищі навчальні заклади на 2019 рік.