У ці святкові березневі дні жінки чують на свою адресу багато привітань і побажань. І найбільш довгоочікувані слова від близьких і рідних — від дітей. Звичайно ж, діти бажають своїм мамам щастя... А що таке "щаслива мама?" Давайте спробуємо розібратися разом з психологом-психоаналітиком, езотериком В'ячеславом Суботою Ветковским.

Для себе нічого не треба?

Безліч жінок, часто відмовляючи в чомусь собі, виправдовують свої рішення такими думками: "Це безвідповідально. Я не можу собі таке дозволити — я, перш за все, мама". Або ще, напевно, багато хто чули такі вислови: "Мені для себе нічого не треба, головне, щоб діти були щасливими".

Як же так? Адже кожна людина приходить у це життя, щоб бути щасливим. Чому ж цим мамам для себе нічого не треба? Невже їх щастя дійсно полягає лише в тому, щоб їхні діти були щасливими? А як же сама мати?

Популярні новини зараз

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Зеленський підняв мінімальну зарплату: хто отримає 20 тисяч і більше

Настя Каменських з подружкою залишилися без штанів, хвалячись розкішними ногами

Полякова, Єфросиніна, Каменських та Сумська: як виглядають улюблениці українців без макіяжу

Показати ще

Адже жінка з самого дитинства, будучи зовсім маленькою дівчинкою, вимагає до себе максимальної уваги, хоче собі найкращі іграшки, красиві бантики і платтячка, найсмачніші ласощі і безмежну любов від усього світу. Куди ж дівається це бажання жити для себе? Адже спочатку і дітей вона народжує для себе, для свого щастя і радості.

Але поступово її життя перетворюється в роботоподобное існування. Вона, немов машина, кожен день встає рано вранці, щоб допомогти дітям зібратися в садок і в школу, а потім в інститут і навіть на роботу...

Що потрібно робити для того, щоб розірвати це порочне коло, в якому немає місця справжньому щастю? Три основних практичних ради:

  • якомога раніше привчати дітей до самостійності.
  • У міру дорослішання вчити дітей піклуватися про вас та інших членів сім'ї.
  • Пам'ятати про своє особисте життя і приділяти взаємну увагу спілкуванню з чоловіком.

Максим Горький свого часу написав: "Прославимо жінку — МАТІР, чия любов не знає перешкод, чиєю груддю вигодуваний весь світ!"

Кожна мама насамперед — жінка, а не навпаки. Адже деякі жінки за все своє життя так і не стають мамами. І якщо жінка відчуває себе по-справжньому щасливою, щасливою мамою вона стає за визначенням.

Нагадаємо, центр Києва заполонили сотні жінок, є заарештовані.

Як раніше писав Знай.uа, у Львові чоловіки з "гордістю" підтримали феміністок.