У перший день Великого посту Православної церкви митрополит Київський і всієї України Епіфаній зазначив, що в цей строгий піст потрібно не тільки дотримувати обмеження в їжі, а також молитися, каятися і причащатися.

За його словами, Великий піст, який починається з 11 березня, передбачає не лише обмеження в їжі, але і вважається періодом праці людини над собою. Така праця для християн неможлива без молитви, покаяння і причастя Святих Тіла і Крові Христових, впевнений Епіфаній.

Якщо приписи посту щодо їжі не всі можуть дотримуватися з ряду причин, то духовну складову посту повинні приймати всі віруючі. Глава ПЦУ нагадав, що кожна справа має конкретну мету -  у Великого посту вона також є. Головною метою, на його думку, є утримання душі і тіла, шляхом спілкування з Богом у молитві, у таїнствах покаяння і Євхаристії, щоб змінити своє духовне життя на краще.

За церковною традицією, у цей період необхідно відмовитися від продуктів тваринного походження, зменшити кількість їжі. Таким чином, добровільним самообмеженням люди привчають себе до тілесного стримування і задовольняються лише необхідним.

Крім того, предстоятель ПЦУ додав, що є причини, за якими можливе послаблення строгих правил харчування у Великий піст. Можливо, якщо такі обставини існують, буде краще не повністю відмовитися від дотримання посту, а порадитися зі своїм священиком і лікарем.

В кінці свого звернення митрополит Епіфаній побажав українцям корисного і плідного поста - тілесного і духовного.

https://www.pomisna.info/news/rozdumy-na-pochatku-velykogo-postu/

Geplaatst door Митрополит Епіфаній op Maandag 11 maart 2019

Нагадаємо, що Великий піст здавна є найважливішим і найсуворішим. Під час Святої Чотиридесятниці забороняється не тільки вживання будь-яких м'ясних продуктів, але і молока, яєць, риби.

Як повідомляв портал Знай.uа, помічник митрополита Православної церкви Єпіфанія Іван Сидор розповів про те, що головне для віруючих людей під час посту і від чого варто відмовитися.

Також портал Знай.uа писав, через кілька тижнів українці відзначать найважливіше християнське свято - Великдень. У мережі з'явився календар, де вказано скільки в Україні буде вихідних.