У православному календарі це день вшанування пам'яті преподобного Василя Декаполита. Ще свято називали й по-іншому: «Василь Теплий», «Василь Древоруб», «Василь Сповідник», «Овеча задишка». А назва «Капельник» пішла від весняної капелі, сніг танув на дахах і скрізь було чути стукіт крапель.

Василь Декаполит жив в 7-8 столітті, він був ченцем, а коли переслідували шанувальників ікон, його заточили в темниці. Він отримав свободу тільки після того, як помер правитель іконоборець Лев Ісаврянин. Далі в житті теж був ченцем, багатьох людей, наставив на праведний шлях і життя повне чесноти. Василь помер у 750 році.

Що не можна робити 13 березня

В цей день в народних прикметах не було особливих заборон тільки для 13 березня. Було більше рекомендацій, наприклад, пекли довгі калачі, виходили на полювання, проводили багато обрядів і приносили додому ялинові гілки. Але всі заборони пов'язані тільки з Великим постом.

Не забувайте, що в цей період не можна їсти м'ясо, рибу, яйця, молочні продукти, випічку і солодощі, фаст-фуд і міцні напої. Але також потрібно дотримуватися правильної поведінки, адже піст полягає не тільки в обмеженні їжі. Потрібно менше відвідувати розважальні заходи, не можна часто виходити в світ, вінчатися, займатися любов'ю, вести себе роздратовано, ображати людей, злитися на них і засуджувати.

Приказки та прикмети:

  • Василь Капельник – з дахів капає.
  • На Василя Каплюжника крапель і вночі відпочинку не знає.
  • Прийде Василь Капельник — і зима заплаче.
  • Дощ іде весь день, значить, літо буде теплим.
  • Які краї має танучий сніг навколо дерев, такою і весна буде. Якщо вони пологі – до м'якого сезону, якщо круті – бути холодам.
  • Чим довше бурульки, тим довшим буде льон. Також довгі бурульки пророкують затяжну весну.
  • Навколо сонця видно кола – буде хороший врожай.

Знай.ua повідомляв про погоду на травневі свята. Відомий астролог розкрив українцям всі карти. Прогноз погоди від астролога на весну.

Знай.ua повідомляв, коли і куди переводити стрілки годинника в березні, а також як підготувати організм до нового графіку. Щоб уникнути небажаних наслідків для організму, за тиждень до переведення годинників необхідно змінити рівень фізичного навантаження і ввести корективи в раціон харчування.

Як повідомляв портал Знай.ua синоптики розповіли, що в нашій країні протягом усього березня очікуються "температурні гойдалки" і боротьба між зимовою та весняною погодою.

Народні прикмети на 13 березня