За місяць в Україні подешевшав ряд соціальних продуктів харчування.

Про це повідомляє "Хвиля".

Наразі вже відомо, що у лютому куряча тушка впала у ціні на цілих 50 копійок до 58,1 грн/кг, свинина в середньому подешевшала на 97 коп. до 104,36 грн/кг, яйця на 87 коп. - до 23,9 грн за десяток. Крім того відзначається, що яловичина також стала більш доступнішою. Так, кілограм м'яса подешевшав на 70 коп. до 128,36 грн.

Також варто відзначити, що у лютому впали ціни і на яблука, що зараз становить 9,43 грн/кг, олію соняшникову до 35,07 грн / кг.

Разом з тим варто відзначити, що директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко відзначив, що за другий місяць року в порівнянні з січнем подорожчало дві третини продуктів - це 22 найменування із соціального кошика.

За словами фахівця, в лютому 2019 зросли в ціні всі види хліба, молочної продукції, борщового набору (за винятком моркви), макаронів, борошна, гречки, ячної і манної крупи, пшона, цукру, сала, ковбаси та риби.

Однак на деякі продукти харчування ціни пішли на спад: стали дешевшими рис, яловичина, свинина, філе і тушка курки, яйця, яблука і морква. Не змінною залишилась ціна на соняшникову олію.

Отже, які з продуктів найбільше подорожчали на початок весни:

1. Капуста – на 15,6%, яка коштує 13,3грн за кілограм
2. Цибуля – на 9,2%, і має середній цінник 20,2грн
3. Картопля – на 8,6%, і середня вартість складає 10,1грн
4. Пшоно – на 5,6%, і середньою ціною по країні 26,5грн

За словами Дорошенка, більш точну картину, яка відбувалась у лютому можна буде побачити в статистиці березня.
Інфляція на даними Держстату в лютому 2019 року становила 0,5%. За власними даними Асоціація постачальників торговельних мереж зростання вартості продуктів за минулий місяць відбулось лише на 0,1%.

Нагадаємо, українці масово обходять закон - вижити нереально, Польща відпочиває.

Популярні новини зараз
Літо готує погодні контрасти: на зміну затяжним дощам прийде тепло Ухилянтам більше не сховатися: нові правила розшуку Дедлайн до 20 червня: загрожують 60-тисячні штрафи від ТЦК Українців почали штрафувати за перекази на карту
Показати ще

Як повідомляв "Знай.ua", Епіфаній нагадав українцям, для чого потрібен Великий піст.

Також "Знай.ua" писав, що як правильно зберігати різні продукти в морозильнику.

Купуємо голоси. Дорого - Чи не Добрий Вечір