Патріарх Філарет заявив, що не задовольняє нинішній порядок формування синоду Православної церкви України. Він вважає, що потрібно збільшити кількість членів Священного синоду ПЦУ.

Про це розповів Патріарх Філарет у своєму інтерв'ю виданню "Главком".

Філарет пояснив, що за домовленістю зі вселенським патріархом Варфоломієм постійними членами синоду ПЦУ стали він, митрополит Макарій і митрополит Симеон, а інші ієрархи будуть членами синоду по черзі.

Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет
Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет

"Такий нам запропонували порядок греки. Це не значить, що такий порядок нас задовольняє. Мене особисто не задовольняє. І тому ми повинні на наступному помісному соборі провести засідання і прийняти статут української православної церкви. Не Київської митрополії у складі Константинопольського патріархату, бо ми зараз користуємося цим статутом, грецьким статутом. Нам як автокефальній церкві треба мати свій український статут, який маємо затвердити на помісному соборі. Тому ми чекаємо скликання собору УПЦ, на якому треба прийняти статут нашої церкви", – сказав почесний патріарх.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Показати ще

За його словами, постійних членів синоду "потрібно не три, як зараз, а більше, десь 12".

"Постійними членами синоду мають бути авторитетні архієреї з різних регіонів, із центру, заходу, сходу, півдня і півночі. Щоб уся Україна була представлена в синоді постійними членами, тобто так, як у нас було до цього часу в Київському патріархаті (Української православної церкви. – ред.), – зазначив Філарет.

Нагадаємо, митрополит Епіфаній розповів про майбутнє ПЦУ.

Як повідомляв "Знай.ua", московські приходи масово втрачають парафіян.

Також "Знай.ua" писав, що українських школярів змусять вивчати історію надання Томосу та створення ПЦУ.