Відомо, що ще 3 березня російські спецслужби затримали в Сімферополі архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України Климента.

В одному з нещодавніх інтерв'ю священнослужитель заявив, що в цей день він зібрався їхати на зустріч з громадянином України Павлом Грибом, який незаконно перебуває в російському СІЗО за звинуваченням у підготовці теракту на території Російської Федерації.

Архієпископ Климент
Архієпископ Климент

Климент заявив, що силовики спочатку спробували звинуватити його в крадіжці церковних предметів, а потім в тому, що, перебуваючи на сімферопольському ринку, Климент нібито "лаявся нецензурною лайкою". Але в підсумку після втручання адвокатів священика відпустили без складання протоколу і пред'явлення звинувачень.

"Мене протримали три години, але мені ніхто нічого не пред'явив. Причину мого затримання я дізнався тільки з розмови чергового по Центральному району: він сказав, що був телефонний дзвінок. В аудіозаписі було сказано, що я з церкви по вулиці Севастопольська нібито вкрав церковні речі: іпетрахиль, доручи, требник, панагію", - розповів Климент.

На питання журналістів, чи намагалися його просто не пустити до Павла Гриба, або влада намагається тиснути, щоб Климент взагалі покинув Крим, служитель церкви заявив:

"У мене немає відповіді на це питання. Павло Гриб у часі збігся з ситуацією. Але не забувайте, що я ще намагаюся потрапити до українських моряків, і писав звернення на цю тему. Я думаю, що це теж може бути причиною затримання".

Також Климент заявив, що звертався до вісшему руководусту України.

"Само собою, я і зараз звертався і до президента, писав президенту Порошенку в Україні, на материку. І президент Порошенко давав розпорядження вирішити питання з єдиним приходом, який є центром всіх українських громад на території Криму. Але позиція Міністерства культури України, позиція Кабміну: "Нічого по Криму приймати не будемо. Крим нам не належить". Вони не соромляться говорити так, це позиція. Міністр культури України Нищук планомірно знищує церкву в Криму своєю бездіяльністю, знищує всі национально-культурні цінності. Що тут взагалі відбувається з музеями, з реставраціями, з археологічними розкопками - воно йому не потрібно", - заявив Климент.

Нагадаємо, історія відлучення Льва Толстого від церкви: заслужив великий письменник прощення.

Як повідомляв Знай.uа в Україні з'явиться унікальний жіночий монастир: такого не було за всю історію церкви.

Знай.uа писав, росіяни закінчуються: московські попи б'ють тривогу.

Дивіться відео по темі: