Міністерство соціальної політики розробило новий закон, згідно з яким працівник може "прогуляти" роботу в тому випадку, якщо йому не виплачують зарплату більше 15-ти днів.

Закон передбачає, що у разі, якщо працівнику затримують заробітну плату більше 15-ти днів, то він може не працювати на весь період затримки. Однак, про це слід попередити власника або уповноважений ним орган в письмовій формі не пізніше, ніж за два робочих дні.

Так, у разі припинення виконання працівником роботи за затримки заробітної плати, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний виплатити працівникові компенсацію у розмірі, визначеному колективним чи трудовим договором, але не менш двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) пропорційно тривалості припинення працівником виконання роботи.

"Тимчасове зупинення виконання працівником роботи не може бути підставою для застосування до нього дисциплінарного стягнення", — говорить закон.

Популярні новини зараз
Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

До того ж, не допускається тимчасове припинення виконання працівником роботи у випадках, коли відсутність працівника на його робочому місці може призвести до загрози життю чи здоров'ю людей, до невиконання завдань, пов'язаних із забезпеченням оборони, безпеки держави та громадського порядку.

"Забороняється тимчасове припинення виконання роботи працівниками (крім технічного та обслуговуючого персоналу) органів прокуратури, суду, Збройних сил України, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, безпеки та правопорядку", — йдеться в законі.

Нагадаємо, Роботодавці оголосили полювання на українців: за які професії готові платити десятки тисяч гривень

Як раніше повідомляв "Знай.ua" Українців рятуватимуть від невиплати зарплат: пояснення від Реви

Також "Знай.ua" писав про те, що Чотириденний робочий тиждень: наскільки це можливо в Україні і на що готові піти роботодавці