У православному церковному календарі це день вшанування пам'яті святого мученика Іпатія, єпископа Гангрского. Інші назви свята: «Іпатій», «Напередодні Пролеття», «Вогнище», «Біди з домовиком». У Іпатія просили про вигнання бісів і захисту від домовиків, які в цей день куражатся і бешкетують.

Святий Іпатій жив у Малій Азії в 2 столітті. У 325 році він брав участь у Нікейському соборі, під час якого встановили основні догмати християнства. Коли він повертався назад, то став жертвою нападу послідовників розкольників, які забили його киями і камінням. Потім скинули святого в болото, а тіло сховали в печері. Але його все одно знайшли. Після його смерті, мощі Іпатія стали відомі своїми чудесами: вигнання бісів і зцілення від хвороб.

Чого не можна робити 13 квітня

Сьогодні не можна згадувати чорта і біса, інакше вони можуть увійти не лише у ваш будинок, але і у ваше тіло. Якщо сьогодні народилися щенята або кошенята, їх не можна тримати в будинку, тому що будуть біснуватими. Якщо сьогодні три рази чхнете, то це до пустощів домовика. Якщо вдарилися з кимось лобами, то це до сварки з цією людиною. А почули каркання ворон – до сімейних неприємностей. Також сьогодні бажано шити і в'язати, бо все одно домовик заплутає нитки. А ось підмітати обов'язково потрібно і мити підлогу водою, розведеною з освяченою. Тоді так можна вигнати всю нечисть.

Народні прикмети на 13 квітня

Приказки та прикмети:

  • Весняний сніг на Іпатія забирає залишки зимового.
  • Якщо зранку дощить, то літо буде непогожим, а якщо весь день стоїть ясна погода, то й літо буде таким же ясним і сонячним.
  • Якщо вітру немає, а крізь хмари видно синій небосхил, то скоро почнеться злива.
  • Сонце весь день яскраве – довгий час стоятиме тепла погода.
  • Якщо клен і береза виділяють сік, то незабаром потеплішає.
  • Дим з труби піднімається рівно вгору – скоро буде тепло.
  • Народжені 13 квітня володіють даром керувати вогнем. Носити їм слід олександрит. 

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що синоптики налякали українців несподіваним прогнозом. Вони заявили про те, що в квітні жителів нашої країни чекає приємна і тепла погода, але все кардинально зміниться з приходом останнього місяця весни.

Як повідомляв портал "Знай.uа": відомо, що піст на Страсному тижні найсуворіший. У той же час існують деякі правила, які стосуються не тільки їжі, але також і внутрішнього стану людини.

Також "Знай.uа" писав, що Великий піст завершується святкуванням Великодня – одного з найулюбленіших свят християн. Українцям розповіли, скільки вихідних вони отримають в цьому році.