У Росії померла відома художниця Ксенія Успенська.

Про це повідомляє прес-служба регіонального відділення Спілки художників Росії.

"Воронезьке відділення Спілки художників Росії сповіщає, що 13 квітня ввечері на 97-му році життя померла член Спілки художників Росії Успенська Ксенія Миколаївна", - йдеться в повідомленні.

Художниця померла у 96 років у суботу, 13 квітня, у російському місті Воронежі. Про дату і місце похорону поки не повідомляється.

Ксенія Успенська народилася 27 листопада 1922 року в Воронежі. Вона навчалася в художній школі, музичному та художньому училищах. Після отримання художньої освіти в Москві Успенська повернулася до Воронежа, де написала свої найкращі картини "Першокласниця", "Юля", "Хлопчик в кріслі", "Пора золота". 

 Вона стала членом Спілки художників в 1955 році, лауреатом премії Воронезького обласного комітету ВЛКСМ імені Кубанева — в 1968 році. Ксенія Успенська також викладала в університеті. Вона була одружена з художником Василем Криворучком.

У 2013 році Ксенія Успенська отримала нагороду "Подяка від землі Воронезької області". Олексій Гордєєв нагородив живописця за багаторічну плідну творчу діяльність, особистий внесок у розвиток образотворчого мистецтва й у зв'язку з 70-річчям творчої діяльності.

Ксенія Успенська була відомим художником в Росії та за кордоном. Її робота "Не взяли на риболовлю" знаходиться в Третьяковській галереї. Саме вона принесла художниці найбільшу славу. Цю роботу також використали в якості ілюстрації для підручника "Рідна мова".

Ксенія Успенська Не взяли на риболовлю

Окрім того, твори Ксенії Успенської зберігаються в музеї ім. І. Н. Крамського, галереях Росії та іноземних країн. 

Нагадаємо, пішов з життя легендарний український актор: оплакує вся країна.

Як раніше повідомляв "Знай.ua", помер творець унікального шедевра: його використовував кожен.

Також "Знай.ua" писав про те, що помер легендарний письменник: пробудив світову літературу від тривалої сплячки.