В церковному календарі це день вшанування пам'яті мученика Феодула Солунського (Фессалонікійського), читця і преподобної Феодори Солунської. Інші назви свята: «Федул», «Федул Теплий», «Федора», «Федора Анемона». Вітреником день прозвали у зв'язку з теплим весняним вітром, який з 18 квітня посилюється і дме постійно. 

Феодул жив у Фессалоніках, у 3-4 столітті як раз правили Діоклетіан і Максиміан і були гоніння на християн. Тоді Феодул залишився при церкві. Він і диякон Агафопод далі проповідували Євангеліє. Місцевий правитель Фаустин наказав заарештувати обох і привести до нього на суд. Він намагався звернути проповідників в язичництво, але не зумівши це зробити – засудив їх до смерті. Агафоподу і Феодулу прив'язали камені до ніг і скинули в море. З часом їх тіла вже без мотузок і в білих одежах знайшли на березі християни в 303 році і поховали.

Чого не можна робити 18 квітня

Так як з вікнами сьогодні пов'язано багато повір'їв, то є і деякі заборони. Не можна сьогодні плювати в вікно, викидати яке-небудь сміття, недопалки, тому що вважається, що там стоїть ангел Господній. До речі, якщо сьогодні у вікно залітає кажан, то це віщує смерть когось з домочадців.

Народні прикмети на 18 квітня

Приказки та прикмети:

  • 18 квітня безвітряна погода і прохолодна ніч, – прикмета, що попереду теплий і сонячний день.
  • Токують глухарі на Федула Вітровика – прикмета до поліпшення погоди.
  • Птахи не співають – до негоди.
  • Сніг в яру лежить розміром з козу – пора братися за польові роботи.
  • Хто 18 квітня будинок не провітрить, – хворіти стане.
  • Собака в день Федула на вітер виє, – прикмета до похолодання.
  • Народжені у цей день добре розбираються в людях. З них виходять хороші психологи і вчителі.

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що синоптики налякали українців несподіваним прогнозом. Вони заявили про те, що в квітні жителів нашої країни чекає приємна і тепла погода, але все кардинально зміниться з приходом останнього місяця весни.

Як повідомляв портал "Знай.uа": відомо, що піст на Страсному тижні найсуворіший. У той же час існують деякі правила, які стосуються не тільки їжі, але також і внутрішнього стану людини.

Також "Знай.uа" писав, що Великий піст завершується святкуванням Великодня – одного з найулюбленіших свят християн. Українцям розповіли, скільки вихідних вони отримають в цьому році.