21 квітня православні християни відзначають одне з найголовніших свят - Вербну неділю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦей день ще називають Вхід Господа у Єрусалим. Як сказано у Біблії, за тиждень до своєї смерті і воскресіння Ісус приїхав у Єрусалим на віслюку. Місцеві жителі, які почули про воскресіння Лазаря, зустрічали Христа пальмовими гілками і кричали "Осанна!".
Через те, що у наших широтах не ростуть пальми, слов'янські християни замінили їх на вербу. Гілки приносять у храм для посвячення, а потім легенько б'ють свої рідних, бажаючи їм щастя і здоров'я.
За народним переказом, перш, ніж зайти у хату, хазяїни обходили все господарство з освяченою вербою. На городі вони саджали кілька веточок. Якщо верба виростає, значить, син або дочка скоро вступлять у шлюб.
Домашніх тварин били вербою з боків, а "котики" розкладали по полю, щоб краще ріс хліб.
Вдома гілки верби ставили під іконами і зберігали цілий рік. У давнину люди вірили у чудодійну силу освітлених гілочок і вважали, що вони можуть принести у дім світло та благополуччя. За допомогою верби навіть намагалися зупинити град або грозу.
Народні цілителі лікували вербою від багатьох хворіб. Приміром, вони поїли людей відварами з освяченої рослини або навіть робили з ним ванни. Використовували вербу при лікуванні ревматизму, шлункових хвороб і іншого.
Наші предки відганяли вербою нечисту силу. До прикладу, коли по весні вперше виводили худобу на пасовище, її плескали освяченою гілкою і говорили: "щоб нечисть не чіплялася до тварин". Вербою обкладали колодязь, щоб захистити його від злих духів.
У деяких місцевостях України клали гілля свяченої верби у домовину покійнику. Наприклад, бабок-повитух "щоб малі чим відганяти потерчат (душі дітей, які померли нехрещеними).
Нагадаємо, в Україні з'явилися три нових свята.
Раніше Знай.ua повідомляв, чого не можна робити у Вербну неділю.
Також Знай.ua писав, прикмети, забобони, ворожіння та найважливіші заборони на Вербну неділю.