Монетизація субсидій призвела до накопичення ще більше боргів за комуналку. Постачальники послуг б'ють тривогу, так як в березні, коли почали видавати субсидіїгрішми на руки, вал неплатежів за рахунками різко збільшився.

Про це повідомили представники Держстату, - передає "Facenews.ua".

Експерти в сфері ЖКГ прогнозують, що у квітні ситуація навряд чи покращиться. у Мінсоцполітики в той же час розглядають скасування субсидії живими грошима для боржників та переведення їх на безготівкофу форму розрахунку на послуги ЖКГ.

платіжки за комуналку

Першими забили тривогу постачальники холодної води: як повідомили нам в асоціації "Укрводоканалекологія", що об'єднує більше сотні водоканалів по всій країні, в березні (за рахунками за лютий) було оплачено в середньому близько 70% нарахованих сум, у той час як зазвичай погашали 85—90%. Наприклад, у Київській області вода оплачена на 62%, у Житомирській — 64%. Подібні показники і в більшості інших областей.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Показати ще

злидні

"За законом про постачання питної води населенню, що ми не маємо права відключати воду людям за несплату, тому підприємства перебувають в складному стані, у нас теж ростуть борги за електроенергію, по зарплаті, я вже не кажу про ремонт водомереж, — говорить директор асоціації Олександр Шкінь. — Ми сподіваємося, що люди сплатять свої борги, так як багато субсидианты ще не розібралися, що їм тепер треба сплачувати повну вартість послуг. Адже в березні було багато різних доплат: наприклад, індексація пенсій, допомог".

Таккож і постачальники тепла у столиці розповіли, що у лютому отримали менше коштів, ніж у січні.

гроші

до Речі, якщо одержувачі монетизованих субсидій зможуть після оплати рахунків відразу використовувати заощаджену суму (при її наявності), то боржники, навіть якщо їм перепризначать субсидію у безготівковому вигляді, такої можливості позбавлені. Експерти з питань жілкомхозяйства кажуть, що побоювалися зростання несплати із-за слабкої інформованості населення та небажання багатьох субсидиантов розуміти, що, отримавши на руки живі гроші від держави, вони тепер самі відповідають за розрахунки з постачальниками послуг, що і сталося.

"Водоканали — перший тривожний дзвінок, але там суми за холодну воду невеликі, є серйозні побоювання, що за гарячу воду і тепло борги складуть мільярди гривень, — говорить експерт Андрій Нікончук. Багато субсидіанти не розібралися, що це за виплати, і просто ці гроші проїли. Прозріння настане у квітні, коли люди побачать у платіжках суму боргу. Але за рахунок чого вони його погасять — питання. Влада створила ситуацію, яка в майбутньому дозволить скоротити кількість субсидиантов за рахунок боржників".

тарифи на газ

Українцям нагадують, що за борги за комунальні послуги українця повинні будуть сплатити ще й пеню. Сума пені буде незначною, проте це стимулюватиме населення вчасно сплачувати за комуналку.

Нагадаємо, українцям пояснили як та хто може отримати оновлені субсидії.

Як повідомляв раніше портал Знай.ua, українцям влаштують перевірки, дехто може позбутися соцвиплат.

Також портал Знай.ua писав, що фахівці показали, як виросли тарифи на компослуги.