Міністерство соціальної політики України, зважаючи на позицію НКРЕКУ про неправомірність дій операторів газорозподільних мереж, виступили з ініціативою внести зміни в Постанову КМУ № 848, пише Хвиля.

Вони передбачають право українців, які отримують субсидії, на автоматичне перепризначення допомоги на новий період при наявності «сумнівного» боргу за газ. Субсидіанти відзначають, що останнім часом вони отримують платіжки, в яких вказані великі борги, при цьому їх походження не зовсім зрозуміло, враховуючи своєчасний розрахунок. З цієї причини уряд вирішив не враховувати ці «сумнівні» борги.

Перерахунок субсидій

У травні, на вимогу постанови КМУ №848, всі постачальники природного газу будуть зобов'язані направити до місцевих управлінь соцзахисту дані про наявність простроченої заборгованості без вказівки нарахувань за так звані коефіцієнти. Після цього, на підставі цих даних відбудеться перепризначення субсидії.

Для тих, хто своєчасно і в повному обсязі розраховується за газ, передбачено право на готівкову субсидію. Ті українці, хто має борги за спожитий газ, будуть переведені на безготівкову форму монетизації. Борги сумнівного походження ні в першому, ні в другому випадку не будуть впливати на процес перепризначення субсидій.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Перерахунок субсидій

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що в Пенсійному фонді України заявили, що середня заробітна плата в нашій країні в лютому склала майже 8,4 тисячі гривень.

Як повідомляв портал "Знай.uа": в наступному місяці українцям роздадуть разову грошову допомогу. Соцвиплати зможуть отримати кілька категорій населення. Разову соціальну допомогу планують виплачувати щорічно, отримати її можна буде в період з 20 березня до 5 травня.

Також "Знай.uа" писав, що монетизація субсидій привела до валу звернень від їх одержувачів в управління соцзахисту. Проте 13% нарахованих субсидій громадяни так і не отримали. І, як виявилося, проблема в тому, що люди не можуть отримати кошти живими грошима.