В Україні вивчатимуть доцільність облаштування на зупинках громадського транспорту спеціального, більш міцного покриття для автобусів/тролейбусів/маршрутних таксі. Про це заявили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Відтак, можна сподіватись, що невдовзі зупинки громадського транспорту приймуть абсолютно новий вигляд.

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе написав допис про можливе нововведення у Facebook.

Завдяки нововведенню підвищиться стійкість асфальтного покриття до руйнування. Внаслідок руху транспорту мінімізується утворення колій. Очікується, що під час гальмування транспорту на цих ділянках дороги більше не з’являться хвилеподібні напливи і вибоїни.

"Ми продовжуємо вивчати та аналізувати іноземний досвід у підвищенні безпеки і якості доріг. Є пропозиція - проектувати на зупинках громадського транспорту більш міцне покриття для автобусів чи тролейбусів. Це дозволить покращити стійкість і міцність цих ділянок дороги, а також до мінімуму зведе утворення колієподібних хвиль та вибоїн, які з’являються внаслідок гальмування транспорту. Сьогодні на багатьох зупинках таке явище зустрічаєтьсяі", - написав він.

Популярні новини зараз
27 уколів у губи, все тіло в тату і навіть талія 35 см: групка людей вирішила зробити себе красивішими, але прогадали Українців залишать без штанів: разом з електроенергією підвищать ще один тариф Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років" Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Експерти підрахували, що укріплені ділянки дороги служитимуть до 30% довше, ніж зазвичай.

Більш надійне покриття на ділянках дороги біля зупинок можна облаштувати, наприклад, із цементобетону або асфальтобетону із армуванням спеціальними гратками (геосинтетичними, металевими, композитними).

До того ж, Парцхаладзе підкреслив, що проектування такого покриття зможе суттєво вплинути на підвищення безпеки людей на зупинках шляхом зменшення гальмівного шляху громадського транспорту до 20%. Тобто, шляху від початку гальмування транспорту до його повної зупинки.

Нагадаємо, в Україні зникнуть маршрутки: стало відомо коли.