Медична реформа в Україні обіцяла підняти зарплати лікарям. Однак реалії показують, що не всі обіцянки були виконані, багато медпраціників втратили роботу, деякі фахівці змушені взагалі тікати з країни у пошуках кращого життя.
 
Зараз добре заробляти можуть тільки педіатри, сімейні лікарі та терапевти. За умови, що багато пацієнтів підпишуть з ними декларації, - пише "Херсон Типовий".
 
Реформа передбачає, що лікар отримає 370 грн за кожного пацієнта у рік. При цьому за дітей і літніх людей належить додаткова доплата. Так пацієнти до 5 років принесуть медику 1480 гривень, а старші 64 років — 740 гривень.
 

лікарі

 
Завдяки колективним договорам, вже 2018 році лікарі вищої категорії отримали можливість заробляти близько 18 тисяч гривень. У 2019 їх потенційна зарплата  має зрости до 25 тисяч.
Раніше максимум, який отримували медики - це 7 тисяч грн.
Половину нових зарплат складають саме премії за пацієнтів. Втім, навіть на первинному рівні працівники медустанов зараз рідко отримують більше 10 тисяч гривень.
 

Що зробила реформа з лікарями вторинної та третинної допомоги?

 
Але лікарі вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) допомоги лише постраждали від медреформи. Їм, як і раніше навіть не сняться доплати.
 
У той же час чиновники запевняють, що представники цих категорій наздоженуть колег з первинної тільки за два роки.
Поки ж багатьох фахівців, як наприклад, хірургів, оцінюють майже на рівні санітарів або медсетер. 

зарплата

 
У Київській міській профспілці працівників охорони здоров'я звертають увагу, що на 2019 рік в держбюджеті практично не заплановано коштів на премії лікарям.
 
Все це змушує лікарів кидати своє покликання у пошуках гідного заробітку. Хороші спеціалісти повидають робочі місця та шукають роботу за кордоном.
Зараз спостерігається масові звільнення медпрацівників. Це стосується не лише молоді, а й досвідчених фахівців.
 

лікарня

Так політолог Руслан Бортник розповів вражаючу історію з Житомирської області. У селах Паволочка і Печановка Романівського району Житомирської області розформували фельдшерсько-акушерський пункт та амбулаторію загальної медичної практики. В цих установах працював лікар на півставки, фельдшер, а також по одній медсестри та санітарки. У 2018 році вони обслуговували 1,2 тисячі місцевих жителів. У тому числі   191 дитини.
 
Але після медреформи ФАП повністю прибрали, а в амбулаторії залишили тільки медсестру і санітарку. За словами Руслана Бортника, уряд порушують статтю 49 Конституції України, яка забороняє скорочувати мережу лікувальних закладів.
 

Нагадаємо, українцям розповіли, як працюють електронні рецепти на ліки.

Як повідомляв портал Знай.ua, мережу нажахали кадри з дитячої лікарні: ось вам результати реформи.

Також Знай.ua писав про те, що фахівці розповіли, що змінить другий етап медичної реформи.

Дивіться: Хто така Уляна Супрун та що насправді вона робить в Україні