З 1 липня 2019 року в Україні стартує другий етап медичної реформи. Українці матимуть змогу безкоштовно отримувати вторинну медичну допомогу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩо це означає та як працюватиме система, розповіли представники МОЗ.
Вторинна медична допомога включає в себе консультації фахівців, аналізи та інші дослідження.
Тепер пацієнтам, які підписали декларації з сімейним лікарем, ці процедури оплатить держава.
Таким чином, з 1 липня повинні оплачуватися 56 видів діагностичних послуг, які декларує уряд.
Фахівці говорять, що тепер медицина відрізнятиметься якістю наданих послуг. Якщо раніше одна лікарня могла провести 100 УЗД, а інша - 10, вони все одно отримували однакове фінансування. Тепер за кількістю проведених процедур кожен медзаклад отримає відповіді кошти. Таким чином між закладами створюється конкуренці за пацієнтів. Це мотивуватиме лікарів краще обслуговувати поцієнтів.
Реформа передбачає, що сімейний лікар буде відправляти пацієнтів до вузькопрофільного фахівця – наприклад, до хірурга або кардіолога. Однак він не повинен давати направлення до конкретного лікаря.
Сам пацієн обиратиме, до якого фахівця йому піти, до кого у нього більше довіри.
Сімейний лікар дає напрям на безпосередню медичну послугу, коли розуміє, що вона важлива для стану здоров'я.
"За діагностику почнеться оплата з 1 липня 2019 року, а всі послуги – операції, звернення до третього рівня медичної допомоги, обласним лікарням, інститутів Академії медичних наук, будуть оплачуватися державою з 2020 року", – додалють чиновники.
Нагадаємо, Супрун заборонила українцям пити мінералку і сік: забудьте про ці напої
Як повідомляв портал Знай.uа, Супрун переконана, що основною причиною високої смертності серед українців є серцево-судинні захворювання.
Також портал Знай.uа писав, що реформа охорони здоров'я дозволила медику самостійно вирішувати, приходити на виклик чи ні.