Із завершенням опалювального сезону та новими змінами у законодавстві щодо комунальної сфери в українців з'явилася маса питань. У Мінсополітики з цього приводу надали кілька відповідей на найголовніші з них:
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися1. Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?
Всім чинним субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку або через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії — через Ощадбанк.
2. Кому потрібно повторно звернутися з документами?
Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарів житла і внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 сталися зміни у складі сім'ї.
3. Чи можуть призначити субсидію на наступний період якщо є борг?
Важливо, щоб на травень не було простроченої більше місяця заборгованості по оплаті комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не прийматимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.
4. Чи буде монетизація пільг?
Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона проходитиме за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.
5. Чи потрібно у жовтні йти в управління соцзахисту, щоб оформити субсидію на зиму?
Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період - 2019-2020рр - у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.
Нагадаємо, інститут керуючого, оновлені платіжки і пеня: як новий "комунальний" закон змінить життя українців.
Як повідомляв Знай.uа сума оплат по комуналці побила рекорд: такого в історії України ще не було.
Також Знай.uа писав, погода на вихідні: буйна стихія покаже українцям свій норов.