У травні на українців очікують нововведення. За комунальні послуги допомогу нараховуватимуть з урахуванням доходів, отриманих за другу половину минулого року. Варто зазначити, що знижку нарахують тим споживачам, котрі в неопалювальний період на комуналку витрачають понад 15% доходів сім'ї. А це означає, що значна частина пересічних українців залишиться без субсидій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСкажімо, сім'я з 3 осіб, отримувала одну середню зарплату в розмірі 8 368 грн. При розрахунку розміру обов'язкового платежу цю суму необхідно поділити на кількість членів сім'ї, два прожиткових мінімуми і помножити на 15% і на сукупний дохід сім'ї. Те, що вийшло, – платіж родини, решту покриє субсидія.
Відтак зазначена сім'я могла щомісяця платити за комуналку з урахуванням субсидії 1029,7 грн. В зимовий період витрати на комуналку могли складати 1,5-2 тис. грн. Тобто субсидія компенсувала близько половини витрат на комунальні послуги.
З 1 травня набувають чинності деякі норми законів "Про житлово-комунальні послуги" та "Про комерційний облік". Ці норми мали запрацювати ще майже рік тому - у червні 2018, проте за ініціативою уряду та місцевої влади парламентарі відтермінували запровадження змін.
Цікаво, що знижку також не отримають власники будинків площею від 200 кв. м, або квартири від 120 "квадратів", автомобіля, чий рік випуску не перевищує 5 років, не перебувають на обліку в Центрі зайнятості та не сплачували ЄСВ, а також українці, зробили якусь покупку від 50 тис. грн. Навіть якщо на покупку вони накопичували все своє життя.
Нагадаємо, інститут керуючого, оновлені платіжки і пеня: як новий "комунальний" закон змінить життя українців.
Як повідомляв Знай.uа сума оплат по комуналці побила рекорд: такого в історії України ще не було.
Також Знай.uа писав, погода на вихідні: буйна стихія покаже українцям свій норов.