В Україні готуються до запуску другого рівня пенсійної системи (накопичувальна пенсія). Влада зараз розробляє відповідний документ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомили в Кабінеті міністрів України.
Що змінить новий рівень Пенсійної реформи
Передбачається, що українці отримають додаткову пенсію, однак на другу пенсію доведеться платити додатковий внесок. У перший рік доведеться віддавати 2%, після кожні 12 місяців ставку будуть збільшувати на 1 відсоток, доки не досягне максимальні 10%. Якщо зібрані кошти не "з'їсть" інфляція, розмір другої пенсії може скласти близько 12% останньої зарплати.
За словами чиновників, накопичувальна пенсія допоможе українцям в майбутньому мати більші виплати після того, як вони вийдуть на заслужений відпочинок.
Ризики накопичувальної пенсії
Другий рівень реформи має також ряд недоліків. У першу чергу це стосується ризиків втратити накопичені кошти.
Зібрані кошти може "з'їсти" інфляція, вони можуть знецінитися в результаті чергової кризи, за обслуговування інвестиційних компаній і фондів також доведеться платити.
Так, вартість послуг адміністрування для учасників Накопичувального фонду складуть не вище 0,5% чистої вартості активів плюс ще 0,1% на оплату Ради і Адміністративного офісу Накопичувального фонду, пояснює старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко. Для учасників, які виберуть недержавні пенсійні фонди, планка набагато вище - до 3,5% чистої вартості активів.
За словами фахівців, зростання ставки може здйснюватись лише за умови, якщо середня зарплата за рік зросте щонайменше на 5%.
Якщо законопроект ухвалять, другий рівень Пенсійної реформи запрацює не раніше, ніж за два роки.
Нагадаємо, українцям пообіцяли чергове підвищення пенсій у липні.
Як повідомляв портал Знай.ua, згідно з новим законом про житлово-комунальні послуги, українців, які накопичують борги, змусять заплатити більше.
Також Знай.ua писав про те, що українці, які накопичили борги по комуналці, змушені будуть платити більше.