Народний свято «Мокей Мокрий» відзначається 24 травня. У православному церковному календарі це день вшанування пам'яті священномученика Мокія Амфіпольского. Інші назви свята: «День мокрий», «День оновлення Цар-граду», «Мокій», «Мокеїв день». Мокрим день прозвали за те, що, по-перше, він співзвучний з ім'ям святого, а по-друге, що у його свято часто бувають дощі. 

Мокій жив в Амфіполі у Македонії в 3 столітті. Коли за правління Діоклетіана починалися гоніння християн, Мокій не злякався. Він і далі наставляв на вірний шлях ідолопоклонників. За це його заарештували і катували, все це він витримав. Потім Мокія відправили у Візантію в 295 році і обезголовили.

Чого не можна робити 24 травня

Сьогодні не можна працювати в полі, бо тоді град поб'є всі посіви. Не варто починати нові справи, а краще закінчити старі. Також краще не ризикувати і не купувати нічого великого. День відмінно підходить для розриву стосунків, але не для любові.

Народні прикмети на 24 травня

Приказки і прикмети

  • На світанку сонце багряне – до літа грозового, червоне – влітку не уникнути пожеж.
  • Якщо дощ пішов після обіду, значить, він затягнеться.
  • Затяжний дощ або сирий туманний день означають, що літо буде таким же, як у цей день.
  • Веселка високо в небі – до вітрів, низько – до негоди.
  • Кінь трясе головою – до опадів.
  • Кішка спить черевом догори – скоро буде не просто теплп, а дуже спекотна погода.
  • Сходять сморчки – чекай появи білих грибів.
  • Всяк, хто вийшов на поле у цей день, може розгнівати Бога, і той поб'є посіви градом.
  • На Мокея Мокрого дощова вода благотворно впливає на волосся, надає йому силу і блиск.
  • Народжені 24 травня зазвичай не відрізняються красою і багато чого в їхньому житті буде залежати від працьовитості і доброти. Носити їм слід хризоліт. Протегує їм квітка-незабудка. 

Як повідомляв портал Знай.ua, в травні українців чекають як мінімум три дні, коли висока ймовірність магнітних бур. Це відбувається, оскільки активність на поверхні сонця досягає піку. Метеочутливі люди можуть відчути нездужання. 

Нагадаємо, любителів пікніків попередили, що цього літа кліщів буде більше, ніж зазвичай. Завдяки погодним умовам, які забезпечують ідеальні умови для кровососів. Це означає, що підвищується ризик контакту з кліщем. Лікарі сказали, як себе гарантовано захистити.

Також Знай.ua писав, що погода випробує українців на міцність в травні. На нас чекає температурна аномалія: такого не було вже багато років. А червень стане аномально спекотним місяцем.