У квітні овочі "борщового набору" подорожчали порівняно з березнем 2019 року на 24,7% з 70 до 87,3 гривень. При цьому з початком літа та початком збору врожаю почнеться зворотна тенденція.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначив, що в продаж вже почала надходити на ринок продукція, яку виростили на відкритому грунті.

"Ми вже побачили полуницю зі східних областей України, з Херсонської області... В самий пік сезону найдешевша ціна буде 55 – 60 грн за кг. До того ж вже є херсонська черешня і черешня з Запоріжжя. На початок цього року була черешня з Закарпаття за 135 грн за кг. Вже сьогодні в Києві можна знайти за 80 – 90 грн за кг, а буде і 60 – 70 грн", – впевнений Пендзин.

Керівниця департаменту аналітики на оптовому ринку "Шувар" Тетяна Гетьман зазначила, що оскільки ягода не зберігається довго, виробники готові знижувати ціну тільки для того, щоб продати її якомога швидше.

Популярні новини зараз

Україна програла вирішальний матч проти Австрії на Євро-2020: третє місце і шанс на вихід в 1/8

Погода 22 червня обіцяє рекордну спеку в Україні: де буде +35

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "Збільшити груди і приховати живіт"

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

Показати ще

"Черешня наповнена водою, тріскається. Але початок червня – це той період, коли дуже різко падають ціни на полуницю і черешню. Це в будь-який рік, навіть неврожайний, оскільки цей період – пік збору врожаю... Але середня ціна вище, ніж у минулому році, оскільки якісної ягоди мало і вона дорожче ніж роком раніше. А неякісна ягода продається в ту ж ціну, що і в минулому році", – сказала Гетьман.

Однак спеціалістка попереджає, що не варто чекати падіння цін на м'ясо.

"У нас свинина і так дешева. Тому що, за великим рахунком, повністю обрізаний експорт свинини, у зв'язку з африканською чумою свиней. Тому все, що робимо, вживаємо", – пояснив Пендзин.

Нагадаємо, ціна на звичайний обід посадить українців на жорстку "літню" дієту.

Як повідомляв Знай. ua, на що українці витрачають найбільше.

Також Знай. ua писав, що вартість звичайного обіду змусить українців сісти на дієту.