У понеділок, 10 червня відзначається народне свято Микита Гусятник. Для православних це дата пам'яті преподобного Микити Халкідонського, єпископа. У народі святого називали Гусятником тому, що його вважають сторожем маленьких гусенят.

Друга поширена назва свята – день духів полудня. Полуденні парфуми жіночого роду бувають злими і добрими. Вони приходять на поля, де вже зацвів або заколосився хліб. Добрі духи закривають колоски сковорідкою від палючого сонця, а злі спалюють колосся.

Микита Гусятник 10 червня: історія

Святий Микита жив у VIII –IX століттях. Він був милосердним, захищав сиріт, допомагав знедоленим, а в будинок завжди впускав подорожніх. За богоугодний спосіб життя Микиту поставили єпископом Халкідонії.

За часів правління Лева Вірменина почалася боротьба з іконами. Єпископ Халкідонський викривав іконоборців. За ревний захист святих образів Микита переніс багато принижень і страждань.

Популярні новини зараз
В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись Стосується всіх власників газових лічильників: "Газмережі" терміново попередили споживачів Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

Коли імператор зрозумів, що не втихомирить єпископа, він піддав його жорстоким тортурам і відправив у посилання. Після смерті у вигнанні мощі святого Микити отримали дар зцілення.

Микита Гусятник 10 червня: традиції свята

В цей день люди моляться святому Микиті про захист маленьких гусенят від хижих птахів і звірів.

Наші пращури боялися зустрічі з полудницею, тому навіть у найспекотніші години закривали вікна, двері. На Микиту люди лікували дітей від полудниці – це хвороба, при якій сон проходить неспокійно.

Треба було вийти рано вранці з дому, стати обличчям до світанку і вимовити спеціальне замовляння. Вважалося, що такий обряд вилікує дитину.