З кожним днем зростають випадки кібершахрайства. Зловмисники вигадують нові схеми, як "обдерти" довірливих українців. Експерти розповіли, як від них захиститися.

Про це йдеться на сайті кіберполіції.

Як підкреслюють фахівці, з настанням сезону відпусток, в Україні збільшилась кількість крадіжок, з банківських рахунків громадян постійно зникають кошти, а фінустанови лише розводять руками.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

банківські картки

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Показати ще

Найпоширеніша з шахрайських схем виглядає так: абоненту телефонують кілька разів (представляючись таксі, організаціями і т. д.) і схиляють абонента щоб той передзвонив. Далі - замовляють в оператора послугу відновлення SIM-карти, використовуючи для ідентифікації абонента номера телефону, з яких раніше дзвонили.

У кіберполіції додали, що іноді зловмисники навіть перераховують незначні суми коштів на мобільний рахунок жертви (від кількох гривень), щоб точно знати дату останнього поповнення рахунку.

Таким чином зловмисники беруть під контроль вашу картку.

У кіберполіції відзначили, що контрактні абоненти більш захищені від спроб заволодіти їх номером.

Щоб мінімізувати ризики викрадення коштів з банківського рахунку, українцям радять використовувати окремий номер телефону для прив'язки його з картою.

Також фаівці радять використовувати виключно офіційні додатки мобільного банкінгу.

"У більшості українських операторів мобільного зв'язку можна підключити послугу додаткового пароля для здійснення операцій з SIM-картою. Ця послуга значно знижує ризики перевипуску карти", - додають в кіберполіції.

Там також радять не передавати картку третім особам при розрахунках у закладах харчування, магазинах і т. п., не використовувати неперевірені ресурси для оплати товарів або послуг онлайн, а також використовувати для розрахунків сайти з захищеним протоколом (https://).

Нагадаємо, українців попередили про небезпечну банду, яка наживається на хворих дітях.

Як повідомляв раніше Знай.ua, у ПриватБанку зробили важливе поппередження.

Також портал Знай.ua писав, що зовсім скоро банки будуть зобов'язані відшкодувати кошти українцям, якщо шахраї вкрадуть гроші з рахунку.