В цей день віруючі православної церкви вшановують пам'ять преподобномучениці Феодосії Константинопольської, діви. Назву «Колосяница» свято отримало за те, що з цього дня починає колоситися жито. Є ще одна назва дня – «Гречишница». День в народі також звався «Феодосія», «Рискунья», «Колосава». Згідно з церковним календарем, цього дня віруючі згадують сповідника Микиту і єпископа Мелитинського – Євтихія.

Феодосія жила в 8 столітті в Константинополі, але в 7-річному віці мама віддала її в жіночий монастир. Коли Феодосія стала повнолітньою, то віддала всю свою спадщину монастирю, а собі залишила тільки трохи грошей, срібла і золота. Також вона захищала священні зображення, які наказував знищувати Лев Ісавр, правитель. Одного солдата, який зазіхав на ікони вона вбила з сестрами, тому їх стратили.

Читай Знай.ua у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Чого не можна робити 11 червня

В цей день не можна білити полотна, якщо зацвіло жито. Дітям не можна кататися на гойдалках і скакати на дошках. Вважається, що земля важка і їй завдадуть шкоди стрибки. Також не можна залишати дітей без нагляду, а чоловікам виходити в поле, тому що може заманити Полудениця і закружить у своєму хороводі.

Народні прикмети на 11 червня

Приказки та прикмети на Вознесіння 2019

  • Якщо 10 червня тиха погода, – прикмета до урожайного року.
  • У день Микити Гусятника над лісом темно-блакитне повітря, – прикмета до тепла.
  • Мурашок біля мурашника багато, – до погожої погоди.
  • Якщо 10 червня горобці веселі, – значить, день буде теплий.
  • Пахне сильно вранці скошеною травою, – очікується злива.
  • 10 червня багато ос літає, – прикмета, що буде сонячний день.
  • Очікується дощова і вітряна погода, якщо ящірки в день Євтихія виповзли на сонечко погрітися.
  • Народжені в цей день – люди старанні. Вони вважаються майстерними ювелірами.

Як повідомляв портал Знай.ua, економісти спрогнозували хороші перспективи для української національної валюти. Що буде з доларом на початку літа. Українці відчують дежавю.

Нагадаємо, любителів пікніків попередили, що цього літа кліщів буде більше, ніж зазвичай. Завдяки погодним умовам, які забезпечують ідеальні умови для кровососів. Це означає, що підвищується ризик контакту з кліщем. Лікарі сказали, як себе гарантовано захистити.

Також Знай.ua писав, що незважаючи на те, що споживчий настрій українців постійно падає, вони продовжують купувати все більше різних продуктів. На що більше всього грошей витрачають українці? Ці цифри відкриють очі на гірку правду.