З 1 вересня стартує нова програма Міносвіти. Українським батькам запропонують спробувати так звану сімейну освіту.

Таку новацію запровадило Міністерство освіти, а зараз відповідне положення на прийнятті в інших відомствах, - повідомляє ТСН.

Перейти на сімейну освіту зможуть всі бажаючі, достатньо лише написати заяву, а тому в МОН, з нового навчального року очікують на значне збільшення хоумскулерів (в перекладі - ті, хто навчаються вдома). В Україні змінили закон про індивідуальну освіту.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Популярні новини зараз
Росіянин вкрав в Україні пральну машинку, але забув, що у його будинку немає водопостачання: ці кадри доводять до сміху Грози, похолодання і навіть смерчі: яка погода прийде в Україну 30 червня, прогноз Наталки Діденко Путін буде захоплювати Молдову: у Міноборони пояснили, чого хоче добитися диктатор Катя Осадча зізналася, що остаточно "розклеїлася", не допомагає навіть підтримка Горбунова: "Почала здаватися"
Показати ще

Повідомляється, що сьогодні в Україні таких дітей, які потребують віддаленого навчання 54 тисячі.

За словами психолога, у якої двоє з трьох дітей навчаються вдома, хоумскулінг підходить не всім, і починати готуватися до такого переходу стоїть за півроку. Підготуватися, перш за все, повинні батьки, самі. Тому що, дуже часто саме батьки виявляються не готові. Не готові до такого навантаження, з яким вони стикаються.

"За новим законодавством, вважається індивідуальним сімейна освіта, екстернат та педагогічний патронаж. Педагогічний патронаж передбачає супровід педагога від школи, екстернат і сімейне освіта – це тільки консультації та оцінки. Сімейне освіта та екстернат дуже схожі між собою, але різниця в тому, що на сімейне мають право всі, а екстернат – це винятковий перелік осіб", - розповідає державний експерт Директорату дошкільної та шкільної освіти МОН Олена Линник.

школярі

Щоб організувати сімейне навчання вдома, достатньо принести відповідну заяву в школу за місцем реєстрації.

Приймати заяви від батьків почнуть уже з 1 вересня поточного року, коли запрацює відповідне положення. Після цього викладачі допоможуть скласти навчальний план і проведуть і з батьками, та учнем консультацію.

Батькам та дітям слід бути готовими, що наприкінці семестру буде проведено оцінку вивченого матеріалу.

Нагадаємо, абітурієнтам назвали дату старту вступної кампанії та розповіли про головні зміни.

Як повідомляв портал Знай.ua, українцям нагадали про правила нового Українського правопису, який набрав чинності 3 червня.

Також Знай.ua писав про те, що батькам нагадали про обов'язкові щеплення, без яких дітей не прийматимуть до школи.