У православному церковному календарі цей день присвячується пам'яті відразу двох апостолів - Петра і Павла. Інші назви свята: «Петри-Павли», «Петрове говіння», «Петрок», «Мирська свічка». В цей день закінчувався літній весільний сезон. Влаштовувалася братчина, в якій брали участь, як правило, лише одружені і люди похилого віку. Тещі зятів пригощали.

Петро був одним із 12 апостолів. Він і його брат Андрій були рибалками, і Ісус закликав їх обох до себе. Петро став свідком багатьох подій, захотів пройти по воді, відрубав вухо раба первосвященика і брав участь у багатьох інших відомих історіях. Петра вважають першим Папою Римським і засновником християнської церкви.

Читай Знай.ua у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Павло не був одним із 12 апостолів. В юності він брав участь у гоніннях на юдеїв, але коли Ісус воскрес, він повірив у Нього. Павло створив багато християнських громад в Малій Азії та на Балканському півострові.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними В українців залишилося кілька годин: дзеркальна дата 24.04.2024 допоможе вам виконати бажане, правила "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі
Показати ще

Чого не можна робити на Петра і Павла 12 липня

Сьогодні не можна тяжко працювати, прибирати, займатися садом або городом. Не можна прати, прасувати, шити. На купання заборони немає. Не варто сваритися і бажати зла іншим, все повернеться вам сторицею.

Немає заборони на сімейні застілля, особливо на природі. Але зловживати алкоголем не потрібно, тільки пару келихів червоного вина. Також священики рекомендують відмовитися від інтимної близькості, від вінчання і хрещення дітей.

Є повір'я, що сьогодні не можна давати і брати в борг самому. Також у наших предків було прийнято ворожити в цей день, але Біблія забороняє це.

Народні прикмети на 12 липня

Не варто ходити в ліс, бо звірі дуже агресивні. Після вечері не прибирають їжу зі столу, страви треба залишити померлим, вони теж відзначають свято.

Чи можна купатися у водоймах? Бажано цього не робити, церковної заборони немає, але вважається, що можуть потягти на дно русалки.

Також сьогодні не їдять овочі та фрукти нового врожаю, це зробить бідним урожай в наступному році.

Приказки і прикмети

  • З Петрова дня — червоне літо, зелений покіс.
  • Петро і Павло спеку додали.
  • Прийде Петрок - зірве листок.
  • Петрівки холодні - рік голодний.
  • Якщо на Петров день дощ, то весь сінокіс буде мокрий.
  • На святого Петра дощ — урожай худий, два дощі — хороший, три — багатий.
  • На Петров день — колос, на Ільїн — колобов.
  • Зміна погоди протягом цього дня, коли за дощем слідує сонце, а потім знову дощ, обіцяла родючість.
  • На Петров день і зозуля подавиться ватрушкою.
  • Якщо зозуля перестає кувати до Петрова дня — до ранньої зими, а якщо після — до затяжної осені.
  • Народжені 12 липня наділені витривалістю, незалежністю і гординею. Вони твердо стоять на ногах. Носити їм слід халцедон.

Як повідомляв портал Знай.ua, економісти спрогнозували хороші перспективи для української національної валюти. Що буде з доларом літом. Українці відчують дежавю.

Нагадаємо, любителів пікніків попередили, що цього літа кліщів буде більше, ніж зазвичай. Завдяки погодним умовам, які забезпечують ідеальні умови для кровососів. Це означає, що підвищується ризик контакту з кліщем. Лікарі сказали, як себе гарантовано захистити.

Також Знай.ua писав, що незважаючи на те, що споживчий настрій українців постійно падає, вони продовжують купувати все більше різних продуктів. На що більше всього грошей витрачають українці? Ці цифри відкриють очі на гірку правду.