Водійські права, дієві в Україні станом на 2019 рік, відносяться одразу до кількох поколінь документів.

Які ж документи вважати придатними для використання, а які варто поміняти?

Нові водійські права в Україні – це права зразка 2014 року, так звані “сині” (на відміну від раніше видавалися “рожевих”). Більш “нового” зразки документів немає, і саме “сині” чому іноді називають “міжнародних”. Нових переваг перед попереднім форматом вони не обіцяють, так чому ж деякі громадяни хочуть отримати “нові” права?

Діють всі права

Давайте почнемо з того, що в Україні цілком полноправны водійські права радянського зразка, видані ще в 1970-ті роки (як книжечкою, так і одним листком), хоча п'ять років тому намагалися обмежити термін їх дії 1.01.2014 р. Сьогодні жодних обмежень їх власники в межах країни не мають. Природно, залишаються чинними і схожі на них перші права Незалежності – рожеві паперові, з написами українською мовою, так звані “ламіновані”.

Популярні новини зараз

Артем Пивоваров зізнався, що різав людей перед тим, як стати улюбленцем публіки: "Людина знаходилась на столі"

Юну вчительку молодших класів забили під час пробіжки, тужить вся школа: "Школярі спустошені"

Тоня Матвієнко подарувала своїй красуні Ніночці поїздку до Єгипту з Арсеном Мірзояном: "Навіщо цей цирк"

Донька Ані Лорак вразила екзотичною зовнішністю, копія Мурата: "Виросте – її відтюнінгують"

Показати ще

У 2006 році “картон” змінили на “пластик” – ту саму картку рожевого кольору. Після 2011 р., коли в ній стали проставляти термін дії, крім України з нею стало можна керувати автомобілем і в більшості країн Європи. Самими новими правами в Україні вважаються документи, які почали видавати навесні-влітку 2014 року, так звані “міжнародні”. Насправді міжнародними їх називати не можна – хоча б тому, що в природі існує офіційно визнане Женевської та Віденської конвенцій міжнародне водійське посвідчення – IDP, International Driving Permit. Кожна країна має свої національні права свого формату, що відповідають визначеному переліку вимог.

Змінювати – не змінювати?

Коли вам починають говорити про заміни водійського посвідчення на “нове” або “міжнародне”, ви повинні знати, для чого вам може згодитися новий документ. Так, якщо їздити тільки по території України, то можна користуватися навіть максимально старими радянськими правами. До того ж, громадяни України можуть їздити з ними і в деяких пострадянських країнах, з якими є угода.

А ось рожевий “пластик”, виданий після 2011 р., хороший тим, що він визнаний у багатьох зарубіжних країнах, у тих країнах, які є членами Віденської конвенції про дорожній рух 1968 р. Абсолютно те ж можна сказати і про самі “свіжі” водійські посвідчення – пластикові синього кольору: міжнародними їх можна вважати умовно, оскільки без додаткової скоринки IDP вони застосовні тільки в країнах Віденської конвенції.

Українські пластикові права з 2011 р. отримали термін дії, після чого стали дійсні у країнах, що приєдналися до Віденської конвенції від 1968 р.

потрібно Міняти права, якщо:

- У вас посвідчення без строку дії та ви виїжджаєте в країни далекого зарубіжжя. У деяких випадках можна обійтися і старим документом, тільки це залежить від ступеня обізнаності конкретного поліцейського;

права Змінювати не потрібно, якщо:

- Ви пересуваєтеся тільки по Україні, а ваше старе посвідчення а хорошому стані і нетто ушкоджень.

Міжнародне водійське посвідчення IDP потрібно, якщо:

- Ви їдете в країну, яка не визнає українське водійське посвідчення;

- У вас національні права без терміну дії;

- Ви збираєтеся брати автомобіль в прокаті. Багато іноземні прокатні контори вимагають від клієнта саме IDP.

Міжнародне водійське посвідчення IDP бажано отримати, якщо:

- Ви збираєтеся в тривалу подорож по декількох країнах, під час якого вам доведеться контактувати з чиновниками, офіційними представниками страхових компаній тощо.

Нагадаємо, близько мільйона українців отримають субсидії на майбутній опалювальний сезон.


Як повідомляв раніше Знай.uа, про нові дані про підвищення пенсій.


Також Знай.uа писав про те, що всього два моргання перетворять ваші очі в об'єктив з автофокусом.