В Україні у серпні 2019-го в обігу з'явилися фальшивки номіналом 500 гривень зразка 2006 року, виготовлених струменевого печаткою з имитцией ультрафіолетової захисту.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це заявили в НБУ. Підробки збували в касах автозаправних станцій в різних регіонах країни. Регулятор вже вилучив 60 банкнот. "При візуальному і тактильному контролі елементів захисту банкноти без використання спеціальних детекторів дізнатися підробку складно", – зазначає регулятор.
У цілому ж в 2019-му знайшли підробок менше, ніж за такий же період минулого року. Традиційно більшість (99%) вилучених з обігу у першому півріччі 2019 підроблених банкнот гривні припадала на банкноти чотирьох номіналів:
-
500 грн (50% від загальної кількості вилучених підробок)
-
100 грн (24%);
-
200 грн (14%);
-
50 грн (11%).
Більшість вилучених підроблених банкнот виготовлено з допомогою струменевих принтерів - 93%. Підробки, виготовлені лазерними принтерами і з допомогою кольорових копіювальних апаратів, становили 6%, поліграфічним способом – 1%.
Національний банк України з 25 жовтня 2019 року введе в обіг купюру нового номіналу – 1000 гривень. Причиною такого рішення Нацбанк назвав потребу українців.
На лицьовій стороні нової банкноти в 1000 гривень – портрет Володимира Вернадського. На зворотному боці надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.
Нагадаємо, чого чекати від грошової реформи.
Як повідомляв раніше Знай.uа, Нацбанк ухвалив резонансне рішення по валюті в Україні.
Також Знай.uа писав про те, що Україна потрапила в скандал з купюрою 1000 гривень.