У наступному році ціна за тютюнові вироби, після прийняття законопроекту №1210 "Про внесення змін в Податковий кодекс України", може зрости в 2,5-3 рази. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Передбачається збільшення ставки акцизного податку на сигарети, що призведе до зростання цін до 80-100 грн. за пачку. Про це заявила директор із зовнішніх зв'язків ПАТ "Філіп Морріс Україна" Наталія Бондаренко.

За прогнозом "Філіп Морріс", обсяг нелегального ринку може досягти 27 млрд. сигарет, тобто близько 50% легального ринку тютюнових виробів. Українці вже спостерігали наслідки політики щорічного підвищення ставок акцизу на 30-40% за минулі чотири роки. Надалі обсяг нелегального ринку зріс у сім разів.

Також законопроект може в чотири рази підвищити ставки оподаткування на тютюнові вироби для нагрівання, що стане несподіванкою для тих, хто перейшов на iCOS.

"За нашими даними, понад 400 тис. курців в Україні і 11 млн. людей у світі вже відмовилися від куріння сигарет на користь використання технології нагріву тютюну. Для них подорожчання продукції в два рази стане неприємною новиною, яка може повернути їх до старих звичок", - підсумувала Бондаренко.

Нагадаємо, українці шоковані цінами на картоплю.

Як повідомляв портал Знай.uа, на скільки подорожчають життєво важливі продукти вже восени.

Також портал Знай.uа писав, що що станеться з цінами на продукти восени.