Щодо щеплень в Україні було подано спільну заяву глави МОЗ і МОН Уляни Супрун і Лілії Гриневич, вони відзначили, що з нового навчального року всі діти, яким не були зроблені календарні щеплення, не матимуть права відвідувати дитячі садки і школи.

МОЗ також був опублікований календар щеплень, дотримуючись якого, дітей будуть прищеплювати від туберкульозу (БЦЖ) 1 раз - на 3-5 добу життя. Повторну вакцинацію як раніше в 7 років тепер робити не будуть.

Крім цього, повторну дозу гепатиту B дитина буде отримувати вже не в перший місяць життя як раніше, а в другій.

Графік щеплень Україна

Як відомо на сьогоднішній день жодна дитина не буде допущений до занять в школі чи садочку, якщо у нього не буде ряду щеплень, рекомендуємо знайомиться з графіком і прийняти його до виконання:

Популярні новини зараз
У YASNO повернули українцям світло по 2,64 грн за кВт: але при цьому встановили ліміти - важливі подробиці Група крові батьків розповість про здібності дитини: вчені виявили несподіваний взаємозв’язок Ви їсте, а гроші з рахунку вже "тікають": клієнтам "Київстар" примусово підключають послуги За що в будинку українці платитимуть "підвищений" тариф на світло
Показати ще
 • щеплення - Гепатит В, рекомендують робити новонародженим в їх перший день життя, на другому місяці життя і на шостому місяці життя.
 • щеплення - Туберкульоз, вакцинують так само при народженні, найкраще робити на треті або п'яту добу життя дитини.
 • щеплення - Кір, паротит і краснуха робляться у віці одного року і шести років.
 • дифтерія і правець робиться у віці двох місяців, на четвертому місяці дитині їх роблять двічі, а на шостому тричі. Їх ревакцинація відбувається на вісімнадцятому місяці життя, в шість років роблять двічі, а в шістнадцять років тричі. Дорослим рекомендується робити дані щеплення кожні десять років.
 • коклюш роблять на другому місяці життя, на четвертому двічі, а на шостому щеплення роблять три рази. Повторне щеплення від коклюшу робиться ще один раз, коли дитині виповнюється півтора року.
 • полюеміліт так само робиться в два місяці, а чотири місяці його роблять двічі, а в шість місяців тричі. Повторно вакцинацію поліеміліту роблять, коли дитині виконується півтора року, в шість років його прищеплюють двічі, а в чотирнадцять тричі.
 • ХІБ - інфекція, дана щеплення здійснюється в два місяці і в чотири її роблять двічі. Ревакцинацію ж здійснюють у віці одного року.

Вакцинацію яких щеплень роблю дітям в Україні

Згідно із законодавством, всі діти, які будуть отримувати свою освіту в школах і дитячих садах, зобов'язані мати щеплення від ряду захворювань, так як тут їм належить контактувати з іншими дітьми, і в разі не наявності щеплення у них, захворювання не уникнути. У разі невиконання цієї вимоги учні не будуть допущені до занять, на цьому наполягають у МОЗ і Міносвіти.

Вакцинація ящеплень дітям в Україні

Із цього приводу думки батьків розділилися, дехто впевнений, що це рішення правильне, і діти, що знаходяться разом в одному навчальному закладі, обов'язково повинні бути щеплені, а інші батьки, вважають це абсолютно непотрібним аспектом, і наполягають на анулювання даного закону. Так в міських адміністраціях Києва і Львова, не дивлячись на вимоги МОЗ, було заявлено, що довідку про вакцинацію в школах і садках пред'являти не обов'язково, але в цей же час всім батькам настійно рекомендують не бути осторонь даного питання, і по можливості дотримуватися всіх рекомендацій чиновників і вакцинувати своїх дітей строго календарного графіка.

У нинішній час в Україні помітно зросла кількість захворювань на кір. Згідно з даними, які були подані Міністерством охорони здоров'я, з грудня 2018 по серпень 2019 захворіли 57000 людей, 30000 з них - це діти. За весь цей період часу з - за ускладнення після захворювання померло вісімнадцять чоловік. Ніякого іншого лікування від кору крім вакцинації немає.

З - за того, що кожен день захворювання на кір стають куди більш лякають, МОЗ спільно з Міносвіти про те, щоб з початку навчального року в усі навчальні заклади не допускалися до навчання дітей, які не пройшли всю необхідну вакцинацію.

На сьогоднішній день наявної актуальний національний календар вакцинації, згідно з яким у дитини до віку шести років повинні бути такі обов'язкові щеплення: від гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи (КПК), дифтерії, коклюшу і скарлатини (АКДС), поліомієліту та ХІБ -інфекції. У шести років ньому віці дитина повинна пройти повторну вакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, паротиту та краснухи.

У тому випадку, якщо батьки не вважають за необхідне робити все вище названі щеплення по якихось своїх особистих вподобань, для них є єдиний варіант, це індивідуальне навчання дитини, так як в будь-якого роду навчальні заклади без відповідної довідки про щеплення він допущений не буде.

Батьки в замішанні з даного питання, так як багато хто з них бояться, що після щеплення їх діти можуть нашкодити і свого здоров'я, у них може розвинутися аутизм або ще будь - які недуги подібного плану, хоч Міносвіти завжди доводить батькам зворотне.

Які існую протипоказання до вакцинації

Звичайно ж у дитини можуть бути протипоказання для введення певних щеплень, дане рішення може бути прийнято базуючись на переліку протипоказань, які були встановлені Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), саме з цього є обмеження при яких випадках дитині протипоказано робити щеплення:

 • надто непростих ускладненнях, які були залишені після попередньої вакцинації;
 • алергії на будь-який з компонентів міститься у вакцині;
 • серйозне захворювання;
 • надто різко підвищує температурі тіла.

Який порядок і умови проведення вакцинації

Варто знати, що у всіх без винятку державних поліклініках, всі щеплення згідно календарного плану дитині робляться безкоштовно, але буває і таке, що не завжди є у лікарів в наявності. В такому випадку у батьків є такі варіанти: зробити щеплення трохи пізніше, дочекавшись поки в аптеках з'явиться нова закупівля, самостійно за свої кошти придбати вакцину або звернутися в приватний медичний центр, де зроблять дану щеплення платно.

Умови проведення вакцинації

Завжди перед тим як робити щеплення, дитину оглядає лікар, так само лікар зобов'язаний:

 • вивчити історію всіх перенесених раніше захворювань;
 • уважно вивчити реакцію на раніше зроблені щеплення, якщо такі були більш уважно конролювати реакцію дитини на подальші щеплення;
 • якщо є необхідність, призначити кілька додаткових клінічних обстежень.

В той же день, коли проводиться щеплення медиком має бути оформлено медичний висновок про стан здоров'я дитини, що підлягає вакцинації.

Після того як щеплення дитині буде зроблена, його повинен спостерігати медичний працівник не менше 30 хвилин, на даний момент варто дотримуватися, щоб в разі реакції лікар міг в той же момент допомогти дитині.

Вартість вакцин в Україні

Всім дітям починаючи з перших днів їх появи на світло роблять різні вакцини, які то з них оплачує держава, але є і такі, кошти на які необхідно буде сплатити самої сім'ї новонародженого, так наприклад:

 • Так вакцина від гепатиту В обійдеться в суму від 250 до 370 гривень;
 • Ціни на щеплення від кору паротиту та краснухи складуть від 400 до 520 гривень;
 • Щеплення від коклюшу обійдеться в 1250 гривень;
 • Ціна щеплення від полюеміліта складе 465 гривень;
 • Щеплення ХІБ - інфекція обійдеться в 500 гривень.

Такі щеплення як туберкульоз, кору, паротит і краснуха робляться в Україні безкоштовно.