Конституційний суд України визнав, що встановлення мінімального необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років - незаконне.

Згідно закону, отримати пенсію за вислугу років робочі льотного і льотно-випробного складу можуть ще до 50 років, а люди, що працюють в сфері освіти, медицини, соціального забезпечення і театрально-концертних та інших видовищних колективах - до 55.

Також, пенсію за вислугою років можуть отримати українці, які задіяні на шкідливих виробництвах. Тобто, такі працівники, які можуть втратити працездатність через роботу до настання пенсійного віку.

"З викладеного випливає, що втрата професійної працездатності або придатності не пов'язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років", - пояснили в суді.

У Конституційному суді також заявили, що збільшення виходу жінок на пенсію на 5 років і підвищення на 5 років спільного соціального стажу роботи, щоб співробітникові могли призначити пенсії за вислугою років, порушує право людини на соціальний захист та не відповідає законодавству. А також несе загрозу здоров'ю та працездатності.

Нагадаємо, раніше кріпосне право повернулося в Україну: роботодавці збагачуються на українцях, працюємо за "спасибі".

Також Знай.uа писав, що безкоштовної комуналки не буде: чому пропозицію Зеленського відхилили.

Ще Портал Знай.uа повідомляв, що маленькі пенсії - не проблема, веселі діди знайшли вихід: про старість не чули, зайнялися наркотиками.