Серйозні наміри щодо підвищення прожиткового
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ свою чергу, розмір прожиткового мінімуму, має безпосередній вплив на розрахунок мінімальної пенсії і зарплати, а також інші виплати. Розмір прожиткового мінімуму у 2020 році в Україні буде однозначно піднято, але чи на настільки, як обіцяв уряд наразі невідомо. Оскільки систематична індексація відбувається двічі на рік - 1 липня і 1 грудня, що незмінно відбивається в держбюджеті.
Згідно проекту держбюжету на наступний рік, розмір прожиткового мінімуму становитиме 2027 гривень. Але такий розмір буде встановлено ще з 1 грудня поточного року згідно бюджету-2019. Подальше збільшення варто чекати після індексації у липня, коли розмір прожиткового мінімуму становитиме 2118 гривень, з 1 грудня - до 2189 гривень.
У проекті держбюджету на наступний рік зазначено:
"Кабінету міністрів України здійснити рішучі кроки по наближенню в 2020 році розміру прожиткового мінімуму до його реальної величиною, яка може становити розрахунково близько 4251 гривні з відповідним коригуванням розміру прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення".
Прем'єр-міністр Олексій Гончарук у вересні заявив, що одним із пріоритетів його роботи на посаді глави уряду є істотне збільшення розміру прожиткового мінімуму в Україні, оскільки, "на те, що зараз називають прожитковим мінімумом, вижити неможливо, а, якщо вижити на це неможливо, то це вже не прожитковий мінімум ".
Міністр фінансів Оксана Маркарова також висловилася щодо запланованого збільшення прожиткового мінімуму. 20 вересня, представляючи проект бюджету-2020 у парламенті, міністр заявила, що уряд буде працювати над встановленням "реального прожиткового мінімуму". Втім Маркарова не називала конкретних сум і термінів.
Жодних термінів не зазвала і представник Кабміну в Раді Ірина Верещук . Вона зазначила, що прем'єр-міністр "поставив амбітне завдання" збільшити прожитковий мінімум до 4,5 тисячі гривень. Однак, Ірина Верещук додала, що в Мінфіні знають, як це зробити.
Варто зауважити, що наразі достеменно невідомо, чи буде в остаточній редакції бюджету прописаний розмір прожиткового мінімуму на зазначеному рівні - 4251 гривня, так як у нинішній редакції ця величина названа розрахунковою.
Прокоментував наміри уряду аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Максим Пархоменко, який також вважає, в кращому випадку варто чекати зростання мінімуму до 3000 гривень.
Нагадаємо, раніше
Як повідомляв портал "Знай.ua", у
Також "Знай.ua" писав, що