Серйозні наміри щодо підвищення прожиткового мінімуму в Україні має нова українська влада, оскільки та сума, котру українці мають зараз не дає шансів на нормальне виживання. Уряд заявив про підняття прожиткового мінімуму у 2020 році до більш ніж 4000 гривень.

В свою чергу, розмір прожиткового мінімуму, має безпосередній вплив на розрахунок мінімальної пенсії і зарплати, а також інші виплати. Розмір прожиткового мінімуму у 2020 році в Україні буде однозначно піднято, але чи на настільки, як обіцяв уряд наразі невідомо. Оскільки систематична індексація відбувається двічі на рік - 1 липня і 1 грудня, що незмінно відбивається в держбюджеті.

Українці очікують зростання прожиткового мінімуму

Згідно проекту держбюжету на наступний рік, розмір прожиткового мінімуму становитиме 2027 гривень. Але такий розмір буде встановлено ще з 1 грудня поточного року згідно бюджету-2019. Подальше збільшення варто чекати після індексації у липня, коли розмір прожиткового мінімуму становитиме 2118 гривень, з 1 грудня - до 2189 гривень.

У проекті держбюджету на наступний рік зазначено:

Популярні новини зараз

"Солдати без розпізнавальних знаків": Одесу сполохала колона військової техніки в місті

"Не виходило приземлитися": літак Wizz Air потрапив у небезпечну ситуацію над Києвом

Дивовижний порятунок зниклої дівчинки: собаки вийшли на слід дитини, яку шукали всім містом

"Чого ви навчаєте дітей?": Потап "вилаявся" на Дорофєєву і Каменських через відверті фото

Показати ще

"Кабінету міністрів України здійснити рішучі кроки по наближенню в 2020 році розміру прожиткового мінімуму до його реальної величиною, яка може становити розрахунково близько 4251 гривні з відповідним коригуванням розміру прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення". Проект державного бюджету

Олексій Гончарук

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук у вересні заявив, що одним із пріоритетів його роботи на посаді глави уряду є істотне збільшення розміру прожиткового мінімуму в Україні, оскільки, "на те, що зараз називають прожитковим мінімумом, вижити неможливо, а, якщо вижити на це неможливо, то це вже не прожитковий мінімум ".

Міністр фінансів Оксана Маркарова також висловилася щодо запланованого збільшення прожиткового мінімуму. 20 вересня, представляючи проект бюджету-2020 у парламенті, міністр заявила, що уряд буде працювати над встановленням "реального прожиткового мінімуму". Втім Маркарова не називала конкретних сум і термінів.

Оксана Маркарова

Жодних термінів не зазвала і представник Кабміну в Раді Ірина Верещук . Вона зазначила, що прем'єр-міністр "поставив амбітне завдання" збільшити прожитковий мінімум до 4,5 тисячі гривень. Однак, Ірина Верещук додала, що в Мінфіні знають, як це зробити.

Варто зауважити, що наразі достеменно невідомо, чи буде в остаточній редакції бюджету прописаний розмір прожиткового мінімуму на зазначеному рівні - 4251 гривня, так як у нинішній редакції ця величина названа розрахунковою.

Українці очікують зростання прожиткового мінімуму

Прокоментував наміри уряду аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Максим Пархоменко, який  також вважає, в кращому випадку варто чекати зростання мінімуму до 3000 гривень.

Нагадаємо, раніше уряд проведе індексацію зарплат та інших доходів українців

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям змінили мінімальний пенсійний вік

Також "Знай.ua" писав, що в Україні перевіряють пенсіонерів