Попри багаторічні зусилля держави підняти рівень життя незахищених верств
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперти прокоментували найбільш резонансні рішення влади та сформулювали рекомендації для поліпшення ситуації. Загалом, опираючись на слова експертів, можна дійти до декількох висновків.
Кризові явища в Україні спричинили скорочення сум виплат та кількості субсидіантів, яким супроводжується монетизація соціальних гарантій. В той же час зростання доходів населення, якщо й відбувається, то дуже повільними темпами. В результаті в реальному житті економічного зростання не спостерігається, а навантаження на бюджет не зменшується.
Саме з цієї причини держава й намагається зменшити соціальні витрати. Та в процесі трапляється так, що виплати потрапляють у не зовсім потребуючі руки, а радше людям, які не такі вже й бідні. Причиною таких ситуацій називають те, що в тіні перебуває значна частина економіки України, а також доходів окремих громадян.
Експерти вважають, що зосередженість української влади саме на компенсації за послуги ЖКГ є спонуканням за всяку ціну оплатити саме їх, а не забезпечити сім'ю найнеобхіднішим: їжею, одягом, ліками.
Зі слів експертів, складається враження, що величезні виплати з держбюджету йдуть на задоволення запитів зовнішніх кредиторів, які регулярно наполягають на підвищенні цін на ЖКГ. В цій ситуації напрошується висновок, що в Україні існує потреба в більш адресній та більш універсальній системі соціального захисту, - пише видання "Вести".
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що