Православна церква у цей день згадує апостола від сімдесяти Діонісія Ареопагіта, єпископа Афінського. Інші назви свята: «День Діонісія», «Позимний Денис — лихого ока бережись», «Осінні лихоманки».

У цей день прийнято наводити вдома порядок, перебирати і підраховувати все добро. А це можна зробити не кожен день без поганих наслідків. Непотріб слід викинути, щось віддати нужденним, щось просто спалити або віддати на переробку. Але вважається, що вогнище може очистити речі від зла та хвороб. У вогонь кидали все, навіть те, що не горить, щоб очистити будинок. А ось старі постоли вішали раніше на кухні, вірили, що вони позбавлять від пристріту, а у господині весь рік буде виходити смачна їжа.

Народні прикмети на 16 жовтня

Популярні новини зараз

Найкращі анекдоти на середу 13 листопада допоможуть не заснути на роботі

Потужні карпатські мольфари передбачили найближче майбутнє України: вже почало збуватися

Українцям перерахують пенсії у три етапи: хто потрапить у першу хвилю підвищення виплат

Потужний землетрус накриє Україну: які області під загрозою

Показати ще

Є повір'я, що сьогодні можна легко вивести брехуна на чисту воду, а потім ще й присоромити його на людях. Якщо ви знайшли в шафі або скрині монетку, не витрачайте її. Покладіть в кишеню зимового одягу. Так ви проживете осінь безбідно. А коли надягнете цю річ, то монетку віддайте тим, хто просить милостиню біля храму.

Жінкам краще не ходити сьогодні на ринок, їх можуть обікрасти. А ось у чоловіків це вийде без неприємностей. Будьте в цей день обережніше, є повір'я, що починають ходити злі духи лихоманки, які змушують людей хворіти. Від них повинна захистити осикова кора, але краще добре підбирайте одяг, навіть враховуючи тепло.

Бережіться і порчі з пристрітом. Розвісьте (і можете навіть з'їсти) цибулю, редьку, часник і сіль. Сіль з редькою може виїсти всі злі слова, які написали на папері заради порчі та іншої темної магії.

Як повідомляв Знай.ua синоптики розповіли, на скільки жорстоким буде жовтень. Прогноз приголомшить українців. Народний синоптик Леонід Деркач повідомив, чи буде бабине літо і коли чекати його настання.

Також Знай.ua писав, що останнім часом курс гривні коливається. Але цьому є пояснення. Економісти розповіли, чи буде долар по 30 і чи варто купувати зараз валюту.

Ще Знай.ua писав, що восени багато хвороб загострюються і псують враження від цієї чарівної пори. Від типових осінніх хвороб і загострень можна себе вберегти: потрібно проводити профілактику та лікування.