Вже з 2021 року в Україні серйозно обмежать використання пластикових пакетів. Відповідний законопроект вже підтримали в Уряді. Окрім цього, в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища також розпочали роботу над ще одним законом, який передбачає заборону використання одноразових виробів із пластику.

Як йдеться в законі 2051-1, всі пакети, в залежності від їх характеристик, будуть тепер ділитися на види. Також в ресторанах і супермаркетах заборонено поширювати надлегкі, легкі і оксо-розкладаються пакети.

Однако, в законопроекті є виключення: надлегкі пластикові пакети певних розмірів можна використовувати у вигляді первинної обгортки для свіжого м'яса, льоду і сипучих продуктів.

Пластикові пакети, які не відповідають новим законом повинні бути утилізовані за рахунок того, хто їх купував для торгівлі. Зауважимо, що контролювати процес утилізації та не допуску використання українцями, буде Центральний орган влади в сфері державного контролю за виконанням законодавства щодо захисту прав споживачів.

Популярні новини зараз

Українцям пророкують "червону" зону на Новий рік та Різдво: що буде заборонено під ялинкою

Штраф в 30-50 тисяч і суд: що загрожує українцям без Covid-сертифіката в транспорті

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Миколу Азарова заарештували за держзраду

Показати ще

Нагадаємо, раніше розповіли, як звичайні школярки згортають гори заради порятунку планети

Як повідомляв портал "Знай.ua", юна вчена дає мертвій рибі нове життя, такого не робив ще ніхто

Також "Знай.ua" писав, що екологічна утилізація допомогла шведам назавжди забути про сміття