Трифон і Пелагея

21 жовтня за народним календарем відзначається свято Трифон і Пелагея (за старим стилем - 8 жовтня). Також православні віруючі в цей день вшановують пам'ять преподобного Трифона, архімандрита В'ятського, і преподобної Пелагії Антіохійської.

Трифон В'ятський

В цей період наближення зими ставало все більш відчутним. «З Трифона-Пелагеї все холодніше», - говорилося в народі. А для того, щоб морози не застали зненацька, наші предки заздалегідь готували теплий одяг. Господині в цей день діставали кожухи, шуби, шапки, рукавиці і дивилися, чи не потребують вони лагодження. «Трифон шубу лагодить, Пелагея рукавиці шиє», - примовляли в той час жінки.

Популярні новини зараз

Українцям виплачуватимуть пенсії за новою схемою: що зміниться в 2020 році

Після обшуків на "Прямому" Матвій Ганапольський зробив скандальну заяву: "Те, що хочуть від нас чути"

Штани Порошенка стали хітом у мережі, українці не змовчали: "Зажувало?"

Потужний землетрус накриє Україну: які області під загрозою

Показати ще

Пелагія Антіохійська

Крім того, на Пелагею і Трифона селяни опускали на дно річок бочки з засоленими на зиму огірками і капустою. Це вважалося дуже корисним винаходом: під льодом температура води ніколи не опускалася нижче нуля градусів, тому продукти не псувалися, але при цьому і не замерзали. За потреби рубали ополонку, діставали бочки на світ божий, та на селянському столі серед зими з'являлися дуже смачні ласощі. Варто відзначити, що в цей день слов'яни традиційно починали готувати нові поля - рубали й випалювали ліс.

Іменини в цей день

Василь, Віктор, Володимир, Дмитро, Єлизавета, Іван, Марія, Надія, Микола, Павло, Пахом, Пелагея, Петро, Серафим, Таїсія, Тетяна, Трифон.