У листопаді українці отримають перші платіжки за комунальні послуги без урахування пільг та субсидій. Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко на брифінгу в четвер, 7 листопада.

Таке рішення було прийнято у зв'язку з початком другого етапу монетизації субсидій. Перший етап монетизації почався в першому півріччі 2019 року.

Так, якщо на першому етапі перерахунок здійснювався на рівні підприємства комунальної сфери, то зараз ці розрахунки будуть проводити органи соцзахисту населення.

"Починаючи з платіжок за жовтень усі пільговики і субсидіанти отримуватимуть повний розмір платіжки без урахування пільг", - заявив Музиченко.

Субсидії, ukrainianwall
Субсидії, ukrainianwall

Потім органи соцзахисту перерахують кошти субсидій або в "Ощадбанк", щоб він оплатив комунальні послуги відповідного пільговика, або при бажанні пільговика на зазначені ним реквізити, щоб отримати кошти і сплатити комунальні послуги самостійно.

За словами чиновника, на сьогоднішній день понад 95% пільговиків отримують субсидії через "Ощадбанк".

Нагадаємо, що у Мінсоцполітики озвучили нові правила отримання субсидій.

Як повідомляв портал Знай.uа, у Мінсоцполітики збираються змінити систему виплат за народження дитини.

Також портал Знай.uа писав, що у бюджеті-2020 передбачили надбавки та підвищення пенсій учасникам бойових дій, людям з інвалідністю та "дітям війни".