Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель потішив українців хорошими прогнозами. Політик заявив, що навіть у випадку, якщо Росія припинить транзит свого газу до Європи через газотранспортну систему України з 1 січня 2020 року, в Україні проблем з опаленням бути не повинно.

Оржель запевнив, що "Україна цієї зими, навіть без транзиту, не замерзне", оскільки рівень запасів газу у підземних сховищах та високі запаси вугілля достатні для того, щоб забезпечити українців опаленням протягом всієї зими. 

Ціни на газ, фото: zt.20minut.ua
Ціни на газ, фото: zt.20minut.ua

Водночас міністр попередив про можливе виникнення тимчасових труднощів у лютому-березні 2020 року. У цей період очікується зменшення запасів газу у сховищах. Однак, проведене стрес-тестування вказує на те, що навіть за умов пікового навантаження на ГТС, Україна може обійтися без російського транзиту.

Популярні новини зараз

Доларова лихоманка ламає економіку України, обіцяють - 50 грн за "зелений": тривожний прогноз

Головне за ніч: "чистка" зарплати від Зеленського, продаж ПриватБанку, доля гривні в 2020 році та перемога Нафтогазу

У Києві собака знайшла таке, що змусило господарку здригнутися: історія, у яку важко повірити

Ексхолостяк Добринін показав інтимні пестощі з Квітковою, голі тіла побачили усі: "Як спекотно"

Показати ще

6 листопада Газпром поставив Україні умову для продовження транзиту газу через Україну, а саме — анулювання вимог України до Газпрому на 22 мільярди доларів та відновлення прямого постачання російського газу до України. 

У свою чергу Україна на переговорах про транзит газу намагається укласти з Росією довгостроковий контракт на транзит газу терміном на 10 років з фіксованими обсягами транзиту, а також відповідальністю сторін за порушення угоди. 

Ціни на газ, фото: Уніан
Ціни на газ, фото: Уніан

Нагадаємо, раніше Росія поставила абсурдні умови Україні щодо транзиту газу

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці шоковані платіжками з величезними рахунками

Також "Знай.ua" писав, що українців попередили про зростання ціни на газ