В Дніпрі розказали про унікальний випадок, коли дівчина загиблого українського захисника сказала, що вагітна. І через дитину точно встановили особу військового.

В Україні вже більше року існує закон ″Про зниклих безвісти″, але досі — лише на папері. Закон, який так активно посували на розгляд у ВР і з яким вітали Україну міжнародні організації, застряг у чиновницьких кабінетах.

Краснопільське кладовище поблизу Дніпра - найбільше місце в країні, де поховані загиблі на Донбасі бійці, чиї імена не змогли встановити. За 5 років бойових дій імена більшості невідомих полеглих героїв встановили, останнього із невідомих військових, похованих тут, ідентифікували пів року тому. Але 104 могили і досі стоять з написами: ″Тимчасово невідомий Захисник України″.

Про те, як розшукують загиблих безвісти, розповіла ″Громадському″ Ірина Федорчук, колишня слідча, яка працює в обласній Дніпровській адміністрації. Вона опікується похованнями невідомих з 2014 року. Задача Ірини — координувати дії з усіма, хто шукає зниклих — слідчими, військовими, експертами, в яких є база ДНК та з рідними загиблих.

Популярні новини зараз
Аферисти не тільки "в сітях" у Олени-Крістіни Лебідь: українці масово попадаються в пастки у Європі, правила безпеки Росіянам показали "ікону спецназу" яка мироточить від одного дотику Українці зловили Тіну Кароль в обнімку з Григорієм Ліберманом - нарешті всі побачили його обличчя Надя Дорофєєва розкрила ім'я того, кого обожнює після розставання з Дантесом: "Як можна бути милотою?"
Показати ще

″Після того, коли є інформація про збіг — 99% збігу, слідчий вивчає всі матеріали справи і виносить постанову про встановлення особи загиблого. Після цього він зв'язується з рідними, які звертаються сюдо до нас в Дніпро, чи в Запоріжжя, якщо це там, і ми допомагаємо в організації, перш за все показуємо місце захоронення, і якщо потрібно, надаємо допомогу в перезахороненні″, - розповіла пан Ірина.

За 5 років від початку військових дій Ірина була свідком дійсно страшних історій і чудес. Вона розповіла про один дійсно унікальний випадок. Молоді люди, які не перебували у шлюбі, зустрічались деякий час до того, як хлопець пішов на фронт. Йому не судилося повернутись звідти — він загинув та був похований на Краснопільському кладовищі, як невідомий військовий.

Особу хлопця не могли встановити, тому що у нього не було батьків.

″По першій лінії в нього нікого нема і нема в кого взяти зразки. І тут його дівчина каже — я вагітна. Вона народила цю дитину, беремо в дитини (матеріал на аналіз ДНК) і точково в нього (загиблого) - і 99,9% збігу!″, - розповіла Ірина.

Так новонароджене маля допомогло мамі знайти могилу свого батька, якого дитина ніколи в житті не побачить.

Нагадаємо, матері загиблих воїнів розчулили українців до сліз.

Як повідомляв портал Знай.ua, у лікарні помер побитий нелюдами ветеран АТО

Також Знай.ua писав, на фронті загинув солдат одеської мехбригади