У зимовий час року власники автомобілів випадково можуть завдати "каліцтва" транспортному засобу. Як уникнути неприємних наслідків та фінансових втрат взимку – далі в матеріалі.

1. Прогрів машини до тріщин

Коли в салоні холодно, а шкіряне крісло промерзло, хочеться швидше зігріти свою "ластівку". Водії на максимум включають обдув "лобовухи" вже при прогрітому двигуні і потім дивуються, чому на стеклах тріщини. Краще спочатку включити обдування при непрогрітому двигуні, а потім регулювати температуру.

2. "Кип'ятіння" двері

Авто може стояти з розблокованими замками, але не пускати водія всередину. У такій ситуації не можна прикладати силу, інакше кінцевий результат вас навряд чи потішить.

Популярні новини зараз

Студенти підняли бунт через примусову вакцинацію: погрожують відрахувати й виселити з гуртожитків

Епідемія чи кінець світу? Сотні ворон загадково загинули в один день, орнітологи розгублені

2000 гривень перший внесок і 300 на канцелярію: мама підрахувала свої витрати на садок, сума вражає

Учасниця "Холостяка" пройшла у Фінал "Міс Україна-2021": не" Зайка", і не Анна Богдан

Показати ще

жінка за кермом автомобіля
жінка за кермом автомобіля

Сценарій перший – ви відкриєте двері, але порвете її примерзлі ущільнювачі. Сценарій другий – двері ви не відкриєте, але зламаєте ручку. Можна спробувати завести машину з заднього дивану, відігріти салон і спокійно відкрити двері. Якщо це не допомагає, "розтопіть" їх розморожувачем або спиртовмістким засобом.

3. Недолив омивайки

Чистота скла і освітлювальних приладів забезпечують безпеку водію та пасажирам, особливо взимку. Водії роблять помилку, коли не думають про запас омиваючої рідини не тільки у багажнику, але і в бачку. Двірники можуть надійно очищати лобове скло, але брудна його частина з часом може погано проглядатися, так само як і бічні скла. Особливо небезпечна неочищена область біля передньої стійки.

власники авто зимою
власники авто зимою

4. Зношені шини

Використання взимку пошарпаних шин або акумулятора не рекомендується. У холодну пору року батарея піддається підвищеному навантаженню. Настане момент, коли стара батарея підставить вас і не заведе машину.

5. Ручник у льодах

Деякі водії мають звичку смикати важіль стоянкового гальма взимку. Машина, залишена на ручнику, з ранку може відмовитися рухатися через примерзлих гальмівних колодок. Перед паркуванням слід "просушити" гальма кількома інтенсивними уповільненнями. Можна полити двигуни теплою водою або обстукати, але без фанатизму. Колодки, які прихопило до дисків, можна "розморозити" незамерзайкою для скла.

Нагадаємо, з настанням зими власники електрокарів повинні бути готові до певних "сюрпризів".

Як повідомляв портал Знай.uа, штрафи за "голі" шини: скільки доведеться викласти водіям взимку.

Також портал Знай.uа писав, як може змінитися стан українських доріг під час президентства Зеленського.