Зул — калмицька Новий Рік

В Калмикії це національне свято і дуже древній, що в перекладі означає «лампада». Офіційним воно стало у 2004 році, і для жителів Калмикії це ще і неробочий день. Дата не завжди одна і та ж, так як за калмицьким календарем Зул відзначають 25 числа місяця Корови. Часто його називають калмицьким Новим Роком, але його витоки сягають набагато далі. Спочатку Зул означав народження Всесвіту, а потім його приурочили до смерті тибетського лами Чже Цонкапи. Суть свята – досягти гармонії із зовнішнім світом і всередині себе.

За традицією в кожному будинку запалюють лампади, тому свято так і називається. Зараз його відзначають не лише в сім'ях, а також проводять молебні в Буддійському храмі і роблять підношення. А в столиці відбувається багато святкових заходів.

Зул, фото: Степные вести
Зул, фото: Степные вести

Йоль

Це одне із самих головних язичницьких свят наших предків, одне з наймогутніших і найбільш священних. В ночі Йоля всі світи сходяться в Мідгард, а боги і богині сходять на землю разом з тролями і ельфами. Вони спілкуються з людьми. Також виходять і мертві з Нижніх Світів. Люди, які часто спілкуються з потойбічним світом можуть приєднатися до вершників Дикого Полювання. Принаймні такі легенди. Йоль традиційно триває 13 ночей, які називаються Ночами духів. У цей період з'являється пролом не тільки між роками, але і кордонів між світами теж немає. А найважливішим моментом є зимове сонцестояння і найдовша ніч у році. Щоб забезпечити собі безпеку від злих духів, вночі запалюють вогнище Йоля.

Йоль, фото: author.today
Йоль, фото: author.today

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

День святого Томаса в Нідерландах

В цей день ніч найдовша в році, а також це останній день занять у школі перед канікулами. Є традиція для учнів приходити якомога раніше. Кожен пише на дошці своє ім'я, а хто прийшов останнім, той стає сонним Томасом. Його так називають, тому що навіть у таку довгу ніч він проспав і спізнився. Вчителів це теж стосується, тому вони теж намагаються прийти раніше.

Православні свята:

  • Преподобного Патапия.
  • Різдвяний піст.

Анфіса Рукодільниця

У цей день вшановують святу Анфісу Римську. Всі дівчата на Русі повинні були займатися рукоділлям і бажано ще й на самоті. Але якщо самій залишитися не виходило, то потрібно було провести спеціальні обряди від порчі. Наприклад, навколо зап'ястя обв'язували шовкову нитку, щоб голка не вколола палець, а також щоб не було гикавки і позіхання. Вишивка теж володіла магічною силою, в неї часто зашифровували різні символи, які захищали від нещасть і приносили достаток і благополуччя.

Народні прикмети на 21 грудня

Іменини в цей день

Анфіса, Вікторія, Кирило, Сергій


Як повідомляв Знай.ua багато людей дуже бояться високосного року. І не дивно, адже існує стільки прикмет з цього приводу. Дізнайтеся, чи 2020 рік буде таким страшним або все це просто забобони.

Також Знай.ua писав, що європейські синоптики надали свій прогноз погоди на цю зиму, в 2019 і в 2020 році. Холодна пора покаже, якою вміє бути: м'якою, зі снігопадами, але також і з морозами.

Нагадаємо, 2020 рік – це рік білого Щура. Вн принесе багато приємних моментів. Але деяким знакам Зодіаку все ж варто перестрахуватися. Чого чекати в 2020 році від металевого Щура розповіли астрологи.