День утворення Союзу Радянських Соціалістичних Республік

30 грудня 1922 року було утворено найбільша, за весь період світової історії, держава Радянський Союз. З бойової могутності СРСР йшов другим після США, а за соціально-економічними показниками значно відставав від штатів.

Республіками засновниками Радянського Союзу стали народи Росії, України і Білорусії. Надалі до союзного договору були приєднані кавказькі та азіатські республіки.

СРСР, фото Томас Тейлор
СРСР, фото Томас Тейлор

Популярні новини зараз

В київських квартирах потекла свята рідина напередодні Водохреща

Головне за день суботи 18 січня: смуток Богдана, пряник Зеленського, кінець контрабанді та незаконній вирубці лісів

"Солдати без розпізнавальних знаків": Одесу сполохала колона військової техніки в місті

Жінки йтимуть на пенсію у 55: Зеленський вніс поправки до закону 4-х річної давності

Показати ще

День Демократичної Республіки Мадагаскар

30 грудня 1975 року, уряд Мадагаскару, оголосив про утворення незалежної Демократичної Республіки Мадагаскар. Цей маніфест означав закінчення французького панування на малагасійські землі. З тих пір громадяни Мадагаскару святкують у цей день, подію заснування незалежної держави.

Данилів день

Як свідчать церковні писання, за 600 років до Різдва Христового вавілоняни завоювали Єрусалим, і в числі полонених виявилися четверо знаних отроків. Цар Вавилону Навуходоносор вирішив виховати їх при своєму дворі і навчити халдейским наукам. Однак юнаки не відреклися від своєї віри, відмовлялися від всіх надмірностей і вели строгий спосіб життя. За це Бог дарував їм мудрість, а Данилу   ще й дар пророцтва і тлумачення снів.

Одного разу Навуходоносор наказав спорудити величезну статую на честь себе, якій люди повинні були вклонятись. Отроки відмовилися зробити це, і цар наказав стратити їх. Проте вони залишилися неушкодженими навіть у гарячій печі. Побачивши це, цар почав їх поважати. Потім святий Данило витлумачив вогненний напис «Мене, Текел, Перес», яка з'явилася на стіні палацу під час бенкету і віщувала падіння Вавилонського царства.

Народні прикмети на 30 грудня

Іменини в цей день

Олександр, Данило, Денис, Іван, Микита, Микола, Петро, Сергій.

Як повідомляв Знай.ua багато людей дуже бояться високосного року. І не дивно, адже існує стільки прикмет з цього приводу. Дізнайтеся, чи 2020 рік буде таким страшним або все це просто забобони.

Також Знай.ua писав, що європейські синоптики надали свій прогноз погоди на цю зиму, в 2019 і в 2020 році. Холодна пора покаже, якою вміє бути: м'якою, зі снігопадами, але також і з морозами.

Нагадаємо, 2020 рік – це рік білого Щура. Вн принесе багато приємних моментів. Але деяким знакам Зодіаку все ж варто перестрахуватися. Чого чекати в 2020 році від металевого Щура розповіли астрологи.