Мусульманки часто відчувають себе неповноцінними у ситуаціях, коли їм наполегливо пропонують зняти хустину перед чужою людиною. Для них це гріх.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Зніміть хустину, має бути видно ваші вуха", "Ми повинні бачити ваш колір волосся", "Знімайте, кабінет зачинений, вас ніхто не побачить", - такі фрази жінки-мусульманки не раз чули, коли приходили робити паспорт чи ID-картку.
Донедавна в Україні діяли правила, які забороняли робити фото на документи в головному уборі. Деякі співробітники міграційної служби ці правила порушували. Але частина жінок безрезультатно боролася за фото в хустці у суді.
Нині Міністерство внутрішніх справ та Державна міграційна служба розробили нові спеціальні вимоги, які дозволяють фотографуватися з покритою головою.
Мусульманські жінки, за традицією, ховають свою "красу" від сторонніх чоловіків. Для цього вони одягають хіджаб — одяг, який відповідає шаріату. Обов'язковий його елемент — хустка, що покриває голову. Знімають її лише вдома — на самоті або в присутності рідних.
"Обличчя має бути видно від лінії росту волосся до підборіддя та в напрямку від вух", — зазначено у міжнародних правилах.
Однак, до листопада 2019 Україна не підтримувала цього міжнародного стандарту.
Українка, які стала мусульманкамкою, поділились всіма тяготами нового життя.
Ольга Фриндак — голова Ліги мусульманок України. Вона народилася у Стрию Львівської області, в 14 років слідом за старшою сестрою прийняла іслам. Після школи поїхала навчатися до Києва, влаштувалася секретарем у мусульманську організацію, на роботі познайомилася з майбутнім чоловіком.
Коли жінка стала мусульманкою, в її рідному місті на Львівщині, мало що чули про цю релігію.
Частина знайомих припинили спілкуватися з Ольгою. Всі її сестри, брат і мама згодом теж прийняли іслам.
"Пам'ятаю, коли приїжджала в хустині в 2000-х на Львівщину, йшла на сільське весілля однокласниці, то люди мене не сприймали. Вони самі покривали голову в церкві, але не так, розуміли, що в мене це не по-християнськи. Показували пальцями", — каже жінка.
Але додає, що зараз стало значно легше: "Особливо після 2014-го, коли вони частіше стали бачити кримських татар у своїх містах".
За її словами, бути мусульманкою в переважно християнському суспільстві — це виклик.
Закордонний паспорт Ольга отримувала на Львівщині. Але тоді зробити фото з покритою головою дозволили — на закордонні документи заборона не поширювалася.
Згодом жінка переїхала до Ірпеня. В 25 років у місцевій міграційній службі їй вклеїли в український паспорт фото в хіджабі. Але на початку 2018 року подруги почали жалітися, що їх фотографувати у хіджабі на документи далі відмовляються.
Коли вона вирішила змінити старий паспорт на ID-картку та пішла до міграційної служби, її попросили зняти хустку. Аж через два роки невдалих спроб Ольга тримає в руках нову ID-картку.
Духовне управління мусульман України "Умма" навіть зголошувалося оплатити роботу експертів, які розробили б нові правила для фото.
Нагадаємо, мусульманкам у Вінниці зачиняють усі двері: варто тільки вбратися у хіджаб...
Раніше Знай.ua повідомляв, як виглядали б зірки 20 століття в Instagram.
Також Знай.ua писав, найжорстокіші діти-вбивці в історії та моторошні злочини.