День Святого Сильвестра у західних християн

Прямо перед Новим роком відзначають цей день у багатьох католицьких країнах. І з кожним роком його святкування стає все масштабнішим і яскравіше. Люди жартують, їдять, п'ють і чекають Нового року. А історія свята в легенді. Згідно з нею в 314 році Папа Римський Сильвестр I зловив страшного монстра, а саме змія Левіафана, як із Старого завіту. Є повір'я, що в 1000 році монстр зможе вирватись на волю і знищити весь світ. Але так як цього все ще не відбулося, то виходить, що Сильвестр переміг змія.

Свята 31 грудня, фото: Знамя Индустрии
Свята 31 грудня, фото: Знамя Индустрии

Дванадцята ніч

Йоль закінчується саме цієї ночі, а також вона є ніччю народження нового життєвого циклу. У цей період ворота світів відкриті і жителі всіх світів можу зібратися разом на бенкеті і привітати нове життя. Також вірять, що це самий мирний час у році. І злих духів теж необхідно поважати, вітати і пропонувати святкове частування. А свічки у вінку Йоля повинні горіти всю ніч, щоб їх світло принесло з будинок тепло, удачу і щастя. Слова, які виголосили на Дванадцяту ніч, мають величезну силу, а чудеса, явлені сьогодні – найбільш вірні.

Свята 31 грудня, фото: Тайны мира и человека
Свята 31 грудня, фото: Тайны мира и человека

Хогманай в Шотландії

Так відзначають Новий рік у Шотландії в національному стилі. Така масштабна подія завжди включає в себе факельні ходи та інші вогняні розваги, а ще різні вечірки та атракціони. Найбільш значні заходи на честь свята проводять у Едінбурзі і Глазго, а тривають вони 2 дні. Вогонь є головним символом Хогманая. Є повір'я, що якщо запалити вогонь ввечері 31 грудня, то можна перенести мудрість зі старого року в новий, а всі чорні думки і негаразди слід залишити в старому році.

Популярні новини зараз

Українцям дадуть знижку 50% на міський транспорт: як скористатися

Мама Дана Балана навчила сина, як завоювати серце Тіни Кароль: "Борись до кінця"

Настя Каменських зізналася в любові до дівчат, поки Потапа немає поруч

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Показати ще

Свята 31 грудня, фото: mykilt.ru
Свята 31 грудня, фото: mykilt.ru

Православні свята:

  • Прославлення праведного Симеона Верхотурського.
  • Різдвяний піст.

Модестов день

В останній день року відзначається пам'ять святителя Модеста, який служив архієпископом в Єрусалимі в 7 столітті. Наші предки вважали його покровителем худоби. Чоловіки в той день влаштовували братчину і дякували Модесту. А жінкам було заборонено грати в карти, щоб кури влітку не склювали огірки. Ще у цей день передбачали долю в наступному році. Потрібно було спочатку лягти на тік, де молотили хліб, а потім слухати. Якщо під людиною стукає, то її чекає смерть, а якщо задзвенить – весілля.

Народні прикмети на 31 грудня

Іменини в цей день

Віра, Віктор, Володимир, Георгій, Єлизавета, Зоя, Іван, Ілля, Марк, Мартін, Михайло, Модест, Микола, Севастян, Семен, Сергій, Софія, Тадей, Федір


Як повідомляв Знай.ua багато людей дуже бояться високосного року. І не дивно, адже існує стільки прикмет з цього приводу. Дізнайтеся, чи 2020 рік буде таким страшним або все це просто забобони.

Також Знай.ua писав, що європейські синоптики надали свій прогноз погоди на цю зиму, в 2019 і в 2020 році. Холодна пора покаже, якою вміє бути: м'якою, зі снігопадами, але також і з морозами.

Нагадаємо, 2020 рік – це рік білого Щура. Вн принесе багато приємних моментів. Але деяким знакам Зодіаку все ж варто перестрахуватися. Чого чекати в 2020 році від металевого Щура розповіли астрологи.