Чому так важливе це свято і що відзначають
Сьогодні відзначають День соборності нашої країни, 1919 року УНР і ЗУНР – дві республіки, дійшли згоди і підписали акт, відомий зараз під назвою «Акт Злуки». Соборна – значить єдина. Чому відбулося це об'єднання? В цей же день 1919 року на Софіївській площі в сьогоднішній столиці всієї України прозвучали слова, які в достатній мірі пояснювали все, що відбувається. З цієї промови можна сказати, що українці, хоч і довгі роки були розділені територіально, але завжди мріяли тільки про одне – мати свою державу, ні від кого не залежати, нікому не підкорятися, прикласти всі зусилля, щоб народ був щасливий, а саму державу створити сильною і великою, щоб ніхто не посмів її розкрадати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДень соборності України
І хоча скоро УНР знову почали розривати на частини, українці не забували ці слова, свою довгоочікувану, кров'ю і сльозами вимочену мрію. У 1939 році в Хусті (Карпатська Україна, на той час під Чехословаччиною) цей день відзначили як свято, хоча офіційно його встановить тільки в 1999 році Леонід Кучма. В той день, більше 80 років тому, українцям нагадали, у чому їхня мета.
Дуже зворушливою можна назвати акцію, коли в 1990 році, ще перед розвалом Радянського Союзу від Києва до Львова взимку, 22 січня, мільйони людей вишикувалися в живий ланцюг, взялися за руки і ще раз показали готовність бути єдиною країною. І зараз, в 2020 році, це об'єднання неймовірно важливе, враховуючи ситуацію в країні.
Листівки і поздоровлення
Не треба нам сварок, незгоди, ганьби!
З'єднали країну ми навіки.
Не зможе ніщо наш союз розірвати.
Соборна країна! Ви чуєте?! Ні?!
Одна Україна! Єдиная мати!
І краще країни нам не знайти!
Вітаю усіх нас з Днем Соборності
І побажаю я вам великих можливостей.
В єдності всім українцям я бажаю жити,
І цим, безумовно, тільки дорожити.
І державі, і українському народу,
Бажаю продовження роду.
Щоб зміцнювалася міць і сила держави,
І зникали вмить незгоди нездоланні.
Дружно тягнеться до руці рука.
Як повідомляв Знай.uа при вступі у вищі навчальні заклади будуть деякі зміни для студентів.
Також Знай.uа писав, що тепер українці по-інакшому будуть отримувати субсидії. Зміни набрали чинності з початку цього року.
Нагадаємо, що у Дня соборності України є свої цікаві традиції і багаторічна історія.