Українців змусять збирати собі на пенсію. Депутати підготували законопроект, за яким доведеться відраховувати додаткові внески із зарплат. Всі, хто працює офіційно, повинні будуть відраховувати додаткові внески із зарплати, щоб зібрати собі на так звану "другу пенсію". 

Плануються відрахування з кожної зарплати у майбутню додаткову пенсію. Яким буде розмір внеску, кожен вирішуватиме сам. Однак накопичувати гроші на старість зобов'яжуть усіх працевлаштованих українців. Керувати заощадженнями українців, за задумом депутатів, буде обрана компанія з управління активами або недержавний пенсійний фонд. Розпорядника можна буде змінювати не частіше, ніж двічі на рік.

Правила розрахунку пенсій 2020 в Україні, NewsOne
Правила розрахунку пенсій 2020 в Україні, NewsOne

Популярні новини зараз

Відомого бізнесмена Вульфа застрелили в Києві, деталі злочину

Головне за день вівторка, 25 лютого: в Україну завезли коронавірус і прогнозують "біблійний" потоп, а наркоторговець дає поради Гончаруку

Ходить до школи, готується до пологів - історія 13-річної львів'янки прогриміла на всю Україну

У "Сільпо" переплутали миску квашеної капусти з ванною, дивитися натщесерце

Показати ще

Мінімум, який працівники зможуть відкладати, складе відсоток від окладу, а роботодавці повинні будуть сплатити мінімум два відсотки. Галина Третьякова, голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пояснила:

"Все інше – добровільно. Якщо хочете, щоб це було 10 або 15%, то домовляйтеся, на яких принципах ви будете робити такий власний вже для кожної людини накопичувальний фонд", - зазначила Третьякова.

Участь у накопичувальному пенсійному забезпеченні потрібно буде брати незалежно від віку. А в разі передчасної смерті всі заощадження людини будуть відходити спадкоємцям. Олександр Панченко, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прокоментував:

Пенсіонери
Пенсіонери
dtkt.ua

"Всі працюючі повинні відраховувати собі на пенсію. Якщо навіть людині залишається один рік до пенсії, ви все одно відраховуєте, а потім, коли ви виходите на пенсію, отримуєте таку премію до пенсії собі".

Розробники законопроекту кажуть: така система розрахована на перспективу. Щоб зараз молоді українці не опинилися на старості з копійчаними виплатами. Оскільки навантаження на Пенсійний фонд може зрости через демографічну кризу і високий рівень міграції. Про це інформує заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко:

"Сьогодні, маючи більше 13 мільйонів застрахованих осіб і 11,3 мільйона пенсіонерів, по суті 10 працюючих утримують 8,6 пенсіонера".

Прийняти законопроект депутати планують до кінця 2020 року, а набуде чинності — з 2021 року. Платити  накопичувальні пенсійні внески українців змусять орієнтовно з 2023 року.

Пенсії в Україні, фото: ПФУ
Пенсії в Україні, фото: ПФУ

Нагадаємо, раніше українці показали Новосад, як живуть і створюють сім'ї прості люди, без 36 тисяч: "Давайте поміняємося, на все 1500"

Як повідомляв портал "Знай.ua", Повіримо? Милованов пообіцяв матеріальну компенсацію і заборону на звільнення без причини в новому Трудовому кодексі

Також "Знай.ua" писав, що Гончарук і Зеленський "закрили очі" на мільйонні зарплати Смілянського? Як виправдався глава "Укрпошти"